SİYASET
Giriş Tarihi : 08-11-2019 19:06

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse; “Kadınların ezilmesine izin vermemeliyiz.”

CHP Konya İl Kadın Kollarının düzenlediği Sivil Toplum Örgütleri ve Kadınlarla düzenlenen toplantıya katılan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse en çok kadınların ezildiğinin üzerinde durarak, kadınlar olarak ülkemizin gidişatına ve kadınların ezilmesini izin vermeyip, tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, birlikte mücadele etmeliyiz çağrısında bulundu.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse; “Kadınların ezilmesine izin vermemeliyiz.”

Dedeman Otel’de gerçekleştirilen Toplantıya CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, MYK üyeleri, CHP YDK Üyesi Gülsüm Filorinalı, Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Kadın Kolları ilçe başkanları, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri, İyi Parti Konya İl yönetim kurulu üyesi kadınlar ile partililer katıldı.

Resim önizlemesi

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Konya İl Kadın Kolları Başkanı Şerife Tunç, “Bu hafta Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ü Anma Haftasıdır. Kadınlar olarak Önünde saygı ile eğiliyoruz. Asla Atatürk ve Cumhuriyetimizden vazgeçmeyerek, milletimizle birlikte sonsuza kadar sahip çıkacağız. Cumhuriyet aynı zamanda bir kadın devrimidir. Onun için değerlerine ve kazanımlarına sahip çıkmak bizlerin görevidir. Demokrasiyi yaşatmak için çalışacağız. Cumhuriyetimizi yeniden ayarlarına döndürmek için hep birlikte mücadele edeceğiz. Ben değil, biz olacağız. Biz olmayı başardığımızda partimiz iktidar olur. Öyle ise ben değil biz olacağız. Birlikte olursak başarırız” dedi.

Resim önizlemesi

 

Kadın Devrimi Olan Cumhuriyetimize Kadınlarımızla Birlikte Sahip Çıkacağız

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, kadınlarımıza haklarını teslim etmiş olup, kadın ve erkek ayrımı yapmamıştır. Eşit vatandaş anlayışını vermiştir. Günümüzde kadınlarımızı iş hayatı ve sosyal hayattan uzaklaştırıp, eve hapis eden bir anlayış vardır. İktidarın bu yaklaşımını kadınlar olarak hiçbir zaman unutmayın. Konya’da kadınlarımızla birlikte çalıştık ve işbirliği yaptık. Her zaman yanlarında oldum. Bir kadın devrimi olan cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıkacağız.”

Resim önizlemesi

 

Devlet Anadır. Ana, Hiçbir Evladını Ayırmaz

CHP Yüksek Disiplin Kurulu(YDK) Üyesi Gülsüm Filorinalı, “Siyasette kadın olmak ve mücadele vermek zordur. Partimiz beni 2. Sırada milletvekili adayı olarak gösterdi. Kadınların desteği olmadan hiçbir şey olmaz. Bir ülkede kadınlara yönelik zulüm artıyorsa orada vicdanlı kadınlara ihtiyaç vardır. Neden devlet ana deriz. Çünkü Ana hiçbir evladını ayrım yapmaz. Bugün kadınlar toplumdan uzaklaştırılmak isteniyor. Sokaklarda katlediliyorlar. Artık ayağa kalkıp mücadele zamanıdır. Bugüne kadar verdiğiniz mücadeleden dolayı sizleri alkışlayarak, gurur duyuyorum” diye konuştu.

Resim önizlemesi

 

Konya Güzel Bir Şehir

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, “Konya çok güzel bir şehirdir. Tarımsal sulamada da sorunları var. En çok göçebe göçmenlerin yaşadığı bir şehirdir. Konya’da Türkiye’nin bir özetidir. Temel sorunlara bakarsak başta demokrasi, ekonomi, eğitim, dış politika, kadın cinayetleri gibi sorunlar vardır. İktidar tarafından güçler ayrılığı ilkesi yok edildi. Yargı tarafsız değildir. Bütün bunların çözümü var. Güç birliği ilkesini ve hukukun üstünlüğünü yeniden sağlamalı, liyakat devlet kurumlarının temeli olmalıdır. Bugün ekonomi dip yapmış olup, iyi değildir. Açlıktan İstanbul’da 4 tane genç intihar ettiği üretemeyen bir Türkiye olduk. Enflasyon oranları diğer ülkelere göre yüksektir. 16 milyon insanımız yoksulluk sınırı altındadır. Gençlerimizin çoğunluğu işsizdir. 9,5 milyon kişi kayıt dışı olarak çalışıyor. Bütün bu sorunların çözümü de üreten bir Türkiye’yi yeniden inşa ederek, cumhuriyetimizin ayarlarına dönmektir. Bunun içinde cumhuriyetimizin ayarlarına dönmeliyiz. Başka da çare yoktur. En çok kadınlarımız eziliyor. Bu kabul edilir bir durum değildir. Ekonomiyi iyileştirip, eko sisteme dönmeliyiz. Bölgesel farklılıkları ortadan kaldırmalıyız. Eğer sosyal devlet olacaksak bunları yapmalıyız. Biz kadınlar olarak ülkemizin gidişatına ve kadınların ezilmesini izin vermemeliyiz. Tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, birlikte mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.