EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-11-2019 18:34

Yunaklı Öğrencilerden Lösemili Çocuklara Maskeli Destek

Yunaklı gençler Lösemili Çocuklar Haftası’nı unutmadı.

Yunaklı Öğrencilerden Lösemili Çocuklara Maskeli Destek

Yunak Şehit Şevki Akgün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenim gören gençler 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında kardeşlerini unutmayarak maske takarak farkındalık oluşturdular.

Liseli gençler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan'ın da katılımıyla maske takarak, “Maskemi takarım, farkındalık oluştururum” dediler.

Sosyal hayatta her zaman bir adım önde olan Yunaklı gençler, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Işcan'ın da desteğiyle bir kez daha ne kadar duyarlı olduklarını gözler önüne serdiler. Yunak Şehit Şevki Akgün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) ve Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencileri, lösemi hastalığına dikkat çekmek ve bu hastalıkla mücadele eden çocuklara destek olmak için maske takarak kitap okuma etkinliği yaptılar. 40 dakika taktıkları maskelerle kitap okuyan gençler, maskelerin sevgi ve farkındalık için engel olmadığı mesajını verdiler.

 

"Maskeme değil, gözlerime bak" ve "Maskemi takarım farkındalık oluştururum" sloganıyla bir etkinlik duzenlediklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, kitap okuma etkinliğinin ardından gençlere hitaben yaptığı konuşmada, Lösemi hastalığının çocukluk çağında sık görülen, tedavisi olan, ancak zorlu mücadele gerektiren bir hastalık olduğunu söyledi. Öğretmenleri ve gençleri duyarlı davranışlarından dolayı tebrik eden İşcan, “Çocuklarımızın maskelerine değil, gözlerinin içindeki güzelliklere bakabilmeliyiz. Bulaşıcı olan hastalık değil, sevgisizlik. Bugün çocuklarımız çok duyarlı bir etkinlik gerçekleştirerek, bu hastalıkla mücadele eden arkadaşlarına, kardeşlerine destek oldular ve topluma önemli bir mesaj verdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ben de herkesi bu konunun öneminin farkında olmaya davet ediyorum” dedi.

Etkinliğe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan'ın yanısıra Şube Müdürü Mehmet Ali Keleş, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.