GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2019 14:52

Son Başbakan Yıldırım, Konya Teknik Üniversitesini Ziyaret Etti

Son Başbakan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 28’inci Başkanı Binali Yıldırım, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Konya'da, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik'i makamında ziyaret etti.

Son Başbakan Yıldırım, Konya Teknik Üniversitesini Ziyaret Etti

Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın da eşlik ettiği, Konya Teknik Üniversitesi Gelişim Yerleşkesindeki ziyarete Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak ve eşi Dr. Funda Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve eşi Ayşe Altay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya Milletvekilleri Ziya Altunyaldız, Selman Özboyacı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı katıldı.

Resim önizlemesi

Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Konya Teknik Üniversitesinde gerçekleştirilen proje ve çalışmalar hakkında Yıldırım’a bilgi verdi.

Resim önizlemesi

Yıldırım, kuruluş olarak yeni olmasına rağmen köklü fakültelere sahip Konya Teknik Üniversitesinin Konya için önemli olduğunu ifadede ederek yeni akademik yılda başta Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik olmak üzere tüm akademik ve idari personel ile öğrencilerine başarılar diledi.

Resim önizlemesi

Ziyarette, ayrıca Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik tarafından Yıldırım’a tablo takdim edildi. Ziyaretin ardından, Yıldırım ve beraberindekiler, yerleşkedeki fuaye alanında Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu projelerin yer aldığı sergiyi gezdi. Yıldırım, son olarak yerleşke kantinindeki öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi