EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-10-2019 14:57

Yunak'ta İmam Hatiplerin Kuruluş Günü Kutlandı

İmam Hatip Ortaokullarının 68. kuruluş yıldönümü yapılan bir törenle kutlandı.

Yunak'ta İmam Hatiplerin Kuruluş Günü Kutlandı

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Orhan Erdem İmam Hatip Ortaokulunun ortaklaşa hazırladığı İmam Hatip Okullarının 68. kuruluş yıl dönümü programı İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İstiklal Marşının okunması ve Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Orhan Erdem İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Ali Yağlıoğlu yaptı. Daha sonra kürsüye gelen Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İmam Hatip Okullarının kuruluş tarihine değinerek "İmam Hatip Okullarının tarihimize, kültürümüze ve milletimize kattığı değerleri göz ardı edemeyiz. Milletimizin dini ve manevî hayatına kattığı değerler inkar edilemez. Bu okullarımızın devlet-hayat, din-bilim ve akıl-vahiy ilişkisi noktasında eğitim sistemimize çok önemli katkıları olmuştur." dedi.

İmam Hatip Okullarının tanıtımını konu alan sinevizyon gösteriminin ardından öğrencilerce Türkçe ve Arapça şiirler okundu ve şarkılar söylendi.

Programın sonunda, Imam Hatip okullarından mezun olup kariyer yapmış insanlarının hayatlarının yer aldığı canlandırma ile sona erdi.

Programa, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, ilçe müftüsü, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.