GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-10-2019 20:17

Yunak'ta "Muhtarlar Günü" Kutlandı

Konya’nın Yunak ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla program düzenlendi

Yunak'ta

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ve Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan tarafında düzenlenen program , Atatürk Anıtı'na çelenk konmasının ardından .Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Alphan ,’’ Bu gün Bu Programı hazırlayan sayın Kaymakamımız Mehmet Erdem Akbulut beye Belediye Başkanımız Abdullah Emre Demirhan beye teşekkür ederim . Bu gün 19 Ekim Muhtarlar günü. Gerçekten böyle bir günü muhtarlarımıza armağan ettiği için Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Dernek Olarak ,Muhtarlık müessesesinin daha etkin, daha hizmete odaklı bir konuma gelmesi için çalışmalar yapmamız gerekir. Bu yönüyle de bu günleri çok iyi değerlendirmemiz lazım.

Başkan Demirhan ise konuşmasında ; ’’tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayarak, “Siz saygıdeğer muhtarlarımız devletin ilk kademesi olarak görev yapmaktasınız. Bu açıdan, devlet vatandaşa ulaşmak istediğinde size, vatandaş devlete ulaşmak istediğinde yine size müracaatta bulunuyor. Dolayısıyla vatandaşımız sizleri en yakınındaki devlet temsilcisi pozisyonunda ve kendi içinden bir insan olarak görüyor” dedi.

Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut ise ;’ “Değerli muhtarlarım sizler hem milleti hem de devleti temsil gibi önemli bir görevi icra etmektesiniz, bunun bilincinde olduğunuzu yapmış olduğunuz çalışmalarla yakinen görmekteyim. Yürüttüğünüz fedakârca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da son dönemde yapılan iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin siz değerli muhtarlarımıza verdiği önemin bir göstergesidir. Özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenli olarak sizleri ağırlayıp, sizlerin görüşlerini ve isteklerini dinleyerek demokrasimizin bu en köklü kurumunun temsilcilerine hak ettikleri değeri verdiğini müşahede etmekteyiz. Bu vesile ile tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü Kutlar hizmetlerinde başarılar dilerim.’’ İfade etti.

 

Programa İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Güneş, İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık, daire ve kurum amirleri, muhtarlar ve davetliler katıldı.