GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-10-2019 18:51

Yunak'ta "Engelleri Kaldırıyoruz, " Etkinliği

Konya’nın Yunak ilçesinde Kaymakamlık tarafından düzenlenen "Engelleri kaldırıyoruz, spor ve sanatla buluşuyoruz" projesi ile ilçedeki tüm engelli çocuklar spor salonunda buluştu.

Yunak'ta

Yunak Kaymakamlığı tarafından "Engelleri kaldırıyoruz, spor ve sanatla buluşuyoruz" projesi Yunak’taki tüm engelli çocuk ve gençleri kapsayan engelliler için spor etkinliği kaymakam Mehmet Erdem Akbulut’un start vermesi ile başladı .

 

İlçede bulunan Ekol Umut Evim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ve Yunaktaki Engelli kardeşlerimiz ile Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen spor faaliyetleri haftanın iki günü olmak üzere yıl boyunca devam edecek. Projede ilçede bulunun yaklaşık 85 engelli kardeşlerimizin spor aktivitelerine Yunak’ta görev yapan beden eğitimi öğretmenleri ve özel eğitim öğretmenler tarafından eğitim verilecektir .

 

Kapalı Spor Salonu'nda gün boyu süren eğitim çalışmaları engelli kardeşlerimize masa tenisi, voleybol, basketbol, futsal, dart ve badminton kursları düzenlenecek. düzenlenen "Engelleri kaldırıyoruz, spor ve sanatla buluşuyoruz" programı hakkında açıklama yapan Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut, "Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini arttırmak, özgüvenlerine katkıda bulunmak, hayatı tutunmalarını sağlamak için böyle büyük bir projeye imza attık. Engelli bireylerin ailelerine destek olmak en ulvi, en büyük görevlerimizden birisidir.

Engellilerimiz bilmeliler ki, engellerini aşmada her zaman onların yanında olacağız. Onların yaşam şartlarını kolaylaştırarak Engelleri kaldırmaya devam edeceğiz. Devletimiz ve Yunak’lı hemşerilerimizin el birliğiyle engellilerimizin önündeki her engeli kaldırmaya kararlılıkla devam edecektir." dedi