GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-10-2019 18:50   Güncelleme : 21-10-2019 19:12

Kaymakam Akbulut :’’ Muhtarlar Millet İle Devlet Arasında köprüdür.’’

Konya’nın Yunak ilçesi Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam  Akbulut :’’ Muhtarlar  Millet İle Devlet Arasında  köprüdür.’’

İlçe  Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, mesajında, yerel yönetimlerin ilk halkası muhtarlığın toplum en etkili birim olduğunu belirterek, mahalle sakinlerinin haklarının savunucusu olarak muhtarların oldukça önemli bir görevi ifa ettiğini ifade etti.

Kaymakam Akbulut mesajına şöyle devam etti: "Mahallelerimizde ne olup bitiyorsa, kimin neye ihtiyacı varsa, kimin hastası, kimin derdi varsa önce muhtarlarımızın haberi olur. Bu aktifliği ile muhtarlar bir abi, bir baba, bir amca kısaca aileden biri gibidir. Muhtarlık ve muhtarlarımız, devletimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından günümüzde daha da önemsenmektedir. Bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız, siz değerli muhtarlarımızı misafir ederek sizlerle birebir görüşerek , çalışmalarınıza ve görüşlerinize önem verirken sizlerle görüş alışverişinde bulunmaktadır. Muhtarlarımız da sorumlu oldukları bölgeyi daha iyi tanıyarak, bilerek ve bulundukları görevi en iyi şekilde ifa ederek bu ilgiye ve öneme layık olmaktadır.

Muhtarlar Millet İle Devlet Arasında köprüdür

Muhtarlarımız aynı zamanda Kaymakamlığımız ile mahallelerimiz arasında birer köprü vazifesi görevini yapmaktadırlar . Mahallelerimizin sorununu ve ihtiyaçlarını muhtarlarımız vasıtası ile bizler öğreneceğiz ve birlikte çözüm üreteceğiz. Vatandaşlarımızın memnun huzuru ve sağlığı için muhtarlarımızla birlikte çalışıp , dertlerine sıkıntılarına birlikte derman olacağız .Sizler bizim gücümüze güç katıyor bizde bu güçle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizde ve ülkemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum."