GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-10-2019 14:57

Konya Basın Çalışanlarından Şehit Aileleri Derneğine Vefa

Konya'da yazılı ve görsel basında görev yapan gazeteciler, ülkemizin geçtiği bu zor günlerde şehit ailelerini yalnız bırakmadı. Dernek binasında şehit yakınlarıyla bir araya gelen fikir işçileri, şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okuttu, Barış Pınarı Harekatını icra eden kahraman Mehmetçiğe dua edip asker selamı gönderdi.

 Konya Basın Çalışanlarından Şehit Aileleri Derneğine  Vefa

Konya’da yazılı ve görsel basında çalışan gazeteciler, Şehit Aileleri Derneği’ne vefa ziyaretin de bulundu.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Recep Pekdemir dahil, açık hava

 

Dernek binası bahçesinde şehit yakınlarıyla yeniden biraraya gelen basın mensupları bir kez daha birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

Programa 26. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan da katıldı. İlk önce Selçuklu İlçe Müftülüğüne bağlı din görevlileri tarafından şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutuldu. Ardından Suriye'nin Kuzeyinde başarılı bir şekilde Barış Pınarı Harekâtı’nı sürdüren Kahraman Mehmetçiğimiz için dua edildi.

Görüntünün olası içeriği: 21 kişi, Imdat Yayla, M Esad Çağla, Müslüm Evci ve Kemal Sayın dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Sizler her zaman bizim gözümüz kulağımız oldunuz. Biz, bir oğul verdik ama sizler gibi nice evlatlar edindik. Barış Pınarı Harekatını yürüten evlatlarımıza da nice zaferlerle dönmelerini temenni ediyorum. Rabbim onları korusun, millet olarak dualarımız onlarla. Birkez daha bu güzel ve anlamlı ziyaretleriniz için derneğim adına sizlere çok teşekkür ediyorum" dedi.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Recep Pekdemir dahil, açık hava

Barış Pınarı Harekatını icra eden Türk Silahlı Kuvvetlerine selam ve dualarını gönderen 26. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan "Türkiye önemli süreçlerden geçiyor. Bu zor günlerde sizler birlik ve beraberliği pekiştirmek için bugün buradasınız. Bu güzel akşam için sizlere çok teşekkür ediyoruz. İnanıyoruz ki şehitlerimizde bugün buradaydı. Sınırımızda terör koridoruna asla izin vermeyeceğiz. Ordumuza her yerden selam ve dua var. İnşallah bu operasyonu da Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Operasyonunda olduğu gibi başarılı bir şekilde tamalayıp mehmetçiğimiz yurda dönecektir." diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Kemal Sayın dahil, oturan insanlar, ağaç ve açık hava

Programın sonunda gazeteciler şehit ailelerine Selçuklu Belediyesi tarafından hazırlanan, içerisinde Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim'in olduğu paketleri hediye etti. Suriyenin Kuzeyinde harekatı yürüten kahraman Mehmetçiğe asker selamı gönderdi.