SAĞLIK
Giriş Tarihi : 18-10-2019 10:32   Güncelleme : 18-10-2019 16:33

Sağlık Yöneticilerinde Numune Hastanesine Tam Not

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hizmet başkan ve yardımcılarımız ile birlikte Numune Hastanesi’nde görev yapan çalışanlar ile ayrı ayrı düzenlenen toplantılarda bir araya geldiler.

Sağlık Yöneticilerinde  Numune Hastanesine Tam Not

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve açık hava

 

Konya’nın 26 ilçesinde de tamamlanan değerlendirme toplantılarının ardından Konya merkezde ki 3. İstişare ve değerlendirme toplantısını Numune Hastanesi’nde gerçekleştirilirken İl Müdürü Prof. Dr. Koç ve hizmet başkanları ve 1200 sağlık çalışanı ile bir araya gelerek istek ve şikâyetlerini yerinde dinlediler.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, ayakkabılar, takım elbise ve iç mekan

Konya Numune Hastanesi değerlendirme programına hastanede görev yapan temizlik çalışanları ile toplantı yaparak başlayan Prof. Dr. Koç ve beraberindeki hizmet başkanları bu toplantının ardından güvenlik, yemekhane, klinik destek ve teknik hizmetler personelleri ile bir araya geldiler. Günün 3.toplantısını ebe ve hemşireler ile yapan Prof. Dr. Koç ve hizmet başkanları bu toplantının ardından hastanede görevli hekim ve eczacılar ile istişarelerde bulundular. Günün son toplantısını tıbbi sekreterlere ayıran Prof. Dr. Koç, bu toplantının sonunda da hastanedeki birim ve klinikleri gezerek tedavi gören hasta ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

Numune Hastanesi’nde sunulan sağlık hizmetlerinin oldukça güzel bir seviyede olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Prof. Dr. Koç, “Konya sağlığı adına hizmet sunan her birim bizler için önemlidir. Hiçbiri diğerinden daha geri değildir. Bu nedenle bütün çalışanlarımızı dinleyelim, bütün birimlerimizle bir araya gelelim ve yaşanılan aksaklıkları konuşalım istedik” diyerek yapılan toplantıların önemine değindi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Numune Hastanesi’nde yeni açılan 12 yataklı yoğun bakım, GETAT ( Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Tedavileri ), göz ameliyathanesi gibi birimler ile birlikte çıtanın giderek yükseldiğinin de altını çizen Prof. Dr. Koç, “Bu çıtanın yükseklerde kalabilmesi ve vatandaş memnuniyetinin artırılabilmesi için çalışan memnuniyetinin sağlanması gerektiğinin farkındayız. Huzurlu bir çalışma ortamı, talepleri dinleyen ve çözüm yolları geliştiren bir yönetim tarzını benimsiyor ve bu yolda ilerliyoruz. Konya sağlığını Türkiye sağlığı içerisinde örnek bir şehir haline getirmeye çalışıyoruz. Tekli yapının adaptasyonunu en iyi gerçekleştiren iller arasındayız. Pek çok konudaki istatistiklerimiz ülkemiz ortalamasının üzerindedir” şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

İl Sağlık Müdürü ve hizmet başkanları ile karşılıklı konuşma ve dertlerini anlatma fırsatı bulan sağlık çalışanları da toplantılardan duydukları memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, kalabalık, basketbol sahası ve iç mekan