S.T.K.
Giriş Tarihi : 17-10-2019 15:48

TÜRSAB Konya BTK, Özdal Karahan’la devam

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Konya Bölge Temsil Kurulunun(BTK) gerçekleştirdiği kongre sonucu, 120 delegenin katıldığı seçimde TÜRSAB Konya Bölge Temsil Kurulu başkanlığına Özdal Karahan yeniden seçildi.

TÜRSAB Konya BTK, Özdal Karahan’la devam

Dedeman Otel’de gerçekleşen Kongre’ye Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya, yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Özden, Özgen Uysal, TÜRSAB Konya BTK Başkanı Özdal Karahan, yönetim kurulu üyeleri Konya’daki turizm ve seyahat Acentaları sahipleri ve yöneticileri katıldı.

Resim önizlemesi

konuşan ve yeniden TÜRSAB Konya BTK Başkanı Seçilen Özdal Karahan,“ Önemli bir hafta içindeyiz. TÜRSAB’ın bütün bölgelerinde seçimler var. Genel başkanımızın tek katıldığı seçim Konya BTK’nın seçimi oldu. Kendisine teşekkür ediyorum. Demokratik bir ortamda gerçekleşen bir seçim yaptık. Özgürce bir yönetim belirledik. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla uyumlu çalışıp, sektörün büyümesine ve gelişmesine elimizden gelen katkıyı yaparak, sorunların takipçisi olacağız. Genel başkanımıza ve üyelerimize kongremize katılarak bizlere verdikleri destek dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Resim önizlemesi

Konya Bizim İçin Önemli Bir İldir

 

TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya TÜRSAB için Konya’nın önemli bir il olduğunun üzerinde durarak, “Öncelikle Barış Pınarı Harekatı başlatan ordumuza başarılar diliyorum. Turizmde güvenlik ve huzur çok önemlidir. Olmazsa olmazdır. Huzur ve güvenliğimizi sağlayan askerlerimiz ve polislerimizdir. Onlara teşekkür ediyoruz. Değişim harekatına katılan ilk il Konya oldu. Buradan Konya’ya teşekkür ediyorum. Genel merkez yönetimine yeni geldiğimiz sırada eski yönetim 130 milyon lira borç bıraktı. Bu borcuda ödedik. İcralar geldi. Ama üstesinden geldik. Başarısız olmamız için ellerinden geleni yapmalarına rağmen hiçbir şey yapamadılar. Başarılı olduk. 2007’de yasa değişikliği yapıldı. Belgesiz çalışma suç olmaktan çıktı. Bizim yararımıza değildi. Hapis cezaları kalktı. Alt üst ettiler. 2018’de çıkardığımız yönetmelikle BTK tanımlandı. Kimsenin seçimine müdahil olmuyoruz. Bölgede kendini kabul ettirmiş arkadaşlarımız yönetime gelmişse sorun yoktur. Bize biat ekmeyecek ancak, üyelere biat edeceklerdir. Kendi bütçeleri olacaktır. Daha bağımsız hareket edeceklerdir. Bunun için bütün tedbirleri aldık” dedi.

Resim önizlemesi

 

Haksız Rekabetin Önüne Geçtik

Haksız rekabetin önüne geçmek için çalıştıklarını kaydeden TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Gelinen noktada Turizm İstişare Kurulunun kurduk, Kurulun içinde TÜRSAB dahil 9 tane kurum vardır. Eski yönetim 5 bin denetim yaparken, biz göreve geldiğimizde 75 bin Türkiye genelinde denetim yaptık. Kaçak çalışanlar ve haksız rekabete neden olan kaçak turların önüne kısmen de olsa geçmiş olduk. Kaçak mücadeleyle biter. Bakanlıkla yaptığımız görüşmelerde yeni yasada olumlu gelişmeler sağladık. Hapis cezalarına kadar cezalar zinciri geliyor. Hac ve umre acentalarının cebinde elimizi çektik. Tekrar ediyorum Konya bizim için önemli bir ilimizdir. İnce Minare Müzesinin tadilatı için girişimde bulunduk. Mevlana Türbesinin üzerindeki Kubbe’yi Hadra’nın yenilenmesi için başvurumuzu yaptık. Orijinal çinilerle ve ustalarımızla yenileyeceğiz. Konya turizmine gereken desteği vererek elimizden geleni yapmaya vermeye devam edeceğiz. Konya BTK yönetimine seçilen arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”

Resim önizlemesi

Konuşmaların ardından yapılan oylamada TÜRSAB Konya BTK Başkanlığına Özdal Karahan yeniden seçilirken, yönetim kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu: Akif Kavak, Mesut Yalçın, Murat Sarıkaya, S.İbrahim Durmuş, üyeler ise; Aydın Şahiner, Ekrem Çeçen, Tuba Durmaz, Yılmaz Çınardalı ve Ümmü Gülsüm Taşdemir’den oluştu.