SİYASET
Giriş Tarihi : 16-10-2019 23:03

Başkan Tozoğlu :"Yüce Allah, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin"

İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu Barış Pınarı Harekatına destek mesajı yayımladı.

 Başkan Tozoğlu :

İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, Barış Pınarı Harekatına destek açıklamasında bulundu. Milletimizin beklentisi Fırat'ın doğusundaki terör koridorunun yarılması ve terör unsurlarının bölgeden temizlenmesi diyen Başkan Tozoğlu ‘’Bölgesinde güçlü, Dünyada sözü geçen Türkiye hepimizin arzusudur.’’ İfade ederek

İYİ Parti İl Başkanı Gökhan Tozoğlu , Barış Pınarı Harekatına destek açıklamasında sözlerine şöyle devam etti; ‘’Türkiye önemli bir dönemeçtedir. Sürecin sağlıklı yönetilebilmesi gerekiyor. Akılcı bir dış politika ile içine düştüğümüz dar boğazdan çıkış sağlanabilir. Ancak hamasi söylemlerin kimseye bir faydası yok. Türkiye, özellikle Suriye'de ABD ile Rusya arasına sıkışmış bir görüntü vermemelidir. Farklı siyasal ve sosyal görüşten insanımız yapılan operasyonda ordumuzun yanındadır.

Aslolan devletimizin varlığı, birliği ve bağımsızlığıdır. Bunun için rasyonel bir bakış açısı ile atılması gereken her adım atılmalı, irade gösterilmelidir. Devletlerin kalıcı dostları ve düşmanları yoktur. Ancak bu tür dönemlerde destek vermesini bekledikleriniz vardır. Eğer onlar destek vermiyorlar tam aksine karşı irade ortaya koyuyorlarsa ilerleyen aşamalarda onların da bu tavrı karşısında gösterilmesi gereken irade gösterilmelidir. Devletimiz güçlü ve büyük bir devlettir. Geçmişten bugüne bağımsızlığını asla tartışmaya açmayan her türlü bedeli ödemesine rağmen milli varlığından vazgeçmeyen bir devlettir. Bundan sonra da gelecek nesillere en büyük miras, bağımsız, başı dik ve onurlu bir ülke olacaktır. Bölgesinde güçlü, dünyada sözü geçen bir Türkiye hepimizin arzusudur. Buna ulaşıncaya kadar çalışmak da ortak idealimizdir.’’ Dedi.