EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-10-2019 19:17

Yunak'ta Okul Servis Şoförlerine Eğitim

Konya'nın Yunak ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Denetleme Bürosu ve İlce Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından okul servisi sürücülerine eğitim verildi

Yunak'ta Okul Servis Şoförlerine Eğitim

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesinde konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürü Mehmet Ali Keleş, İlçe Jandarma Komutanlığından Mustafa Bayramoğlu, İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Biriminden  Alpaslan  Özdemir ile servis şoförü katıldı.

Resim önizlemesi

 

Eğitimde servis şoförlerine eğitim öğretim yılı boyunca uyulması gereken kurallar ve yeni uygulamalar anlatıldı.

Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ali Keleş, eğitim öğretim yılının başlamasıyla okul servislerinin de öğrenci taşıma faaliyetlerine başladığını, eğitim öğretim yılı boyunca okul servis şoförlerinde güvenli sürücülük farkındalığının arttırılmasına yönelik eğitim ve bilgilendirme yaptıklarını ifade etti.

Resim önizlemesi

Eğitimlerde trafik eğitiminin yanı sıra genel güvenlik konularında da bilgilendirmede bulunduklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan , "Şoförlerimize genel trafik eğitimi ve uymaları gereken kuralları anlattık. İşbirliği içinde güzel bir eğitim öğretim yılı geçirmeyi planlıyoruz. Şoförlerimizden sadece trafik değil, genel güvenlik ve 112 Acil Çağrı Merkezinin önemini anlattık. Tüm öğrencilerimize, şoförlerimize başarılı ve kazasız bir yıl geçirmelerini diliyorum." dedi.

Resim önizlemesi

Daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığından Trafik Tim Komutanı Mustafa Bayramoğlu ve İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Biriminden Alpaslan  Özdemir, sunum eşliğinde servis sürücülerine yönelik bilgilendirmede bulundular.

Eğitim semineri sorulan soruların cevaplanması, görüş ve önerilerin dile getirilmesinin ardından sona erdi.