YEREL
Giriş Tarihi : 04-10-2019 00:31   Güncelleme : 04-10-2019 00:31

Başkan Demirhan Çalışmaları yerinde inceledi

Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan yapına başlayan yatırımlar olan Kültür park, Hasta hane ve Kapalı Pazar çalışmaları hakkında açıklama yaptı

 Başkan Demirhan Çalışmaları yerinde inceledi

Yunak Belediye Başkanı  Abdullah Emre Demirhan  yapılacak olan Çamlık Deresi Kültür Park çalışmalarını yerinde inceledi, çalışmaların hızlanması için gereğinin yapılacağını belirtti.  Başkan Demirhan Yaptığı açıklamada "Kültür Park çalışmalarımız çamlık deresinin taşkın su önlemi için dere ıslahı yapılmış olup, bundan sonrası Bademlik caddesi üzerinde bulunan Balıkçılar Köprüsü 8 Metre genişletme çalışmaları olacak ve başlayacak .Genişletme çalışmaları dolgusu yapılıp tamamlandıktan sonra KOMEK binasının olduğu yere  kadar olan kısmı Sosyal park haline dönüştürüp halkımızın hizmetine vereceğiz" dedi. Demirhan açıklamasına şöyle devam etti: " Hastane arsasının onayı için Ankara Konya arasında mekik dokuduğunu Arsa onaydan çıktığı an, Hem büyük mutluluk yaşayacağım hem de hemen başlatılmasını hızlandıracağız ifadelerine yer verdi. Başkan Demirhan  Kapalı pazar için sona doğru gelindiğini, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın 02 Ekim Çarşamba günü Yunak ilçesine ziyarette bulunup, Kapalı Pazar ve yapılacak yatırımlar için açıklamalarda bulunacağını belirtti.

Başkan Demirhan ,bizim talebimiz dört tarafı tamamen kapalı büyük alana sahip bir kapalı pazar yeri isteğimizdir, Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'ında onay vereceğini  umuyoruz. dedi.