TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 03-10-2019 14:53   Güncelleme : 03-10-2019 14:53

Rektör Özçelik’ten, TEKNOFEST’te Başarı Gösteren Takımlara Teşekkür

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında düzenlenen yarışmalarda 3’ü birincilik olmak üzere toplam 5 derece ile önemli bir başarıya imza atan takımlara plaket ve teşekkür belgesi verdi.

  Rektör Özçelik’ten, TEKNOFEST’te Başarı Gösteren Takımlara Teşekkür

Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2019 Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması ‘Döner Kanat’ kategorisinde birincilik elde eden RAC-LAB Aybars Takımı, “TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında” E-Babil adı verilen elektromobil aracı ile “Görsel Tasarım” kategorisinde birinci olan ANKA Teknik Takımı, TÜBİTAK’ın düzenlediği İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması “Eğitim” kategorisinde “Çocuklar için 3 Boyutlu Yazıcı” projesiyle birincilik ödülü kazanan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Merve Özpolat ve TEKNOFEST çerçevesinde gerçekleşen İnsanlık Yararına Teknoloji Proje Yarışması “Afet Yönetimi” kategorisinde üçüncülük elde eden KTÜN RAC-LAB Döner Kanat Ekibi ile TÜBİTAK 2242 -

Resim önizlemesi

 

Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması  “Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik” kategorisinde “Blok Zinciri Teknolojisi ile Seçim ve Oylama Sistemi: EvidencesVoting” projesiyle üçüncülük ödülünün sahiplerini ağırladı. Programa, takım danışmanları Prof. Dr. Cemil Sungur, Prof. Dr. Erkan Ülker, Doç. Dr. Seyfettin Sinan Gültekin, Dr. Öğr. Üyesi Mevlüt Türköz, Arş. Gör. Ahmet Murat Erturan ve Arş. Gör. Emine Feyza Şükür de katıldı.

REKTÖR ÖZÇELİK: “ÜNİVERSİTEMİZİN ADINA FARKLI PLATFORMLARDAKİ BAŞARILARLA DUYURACAĞIZ” 

Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, yaptığı açıklamada, İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin uluslararası düzeyde önemli bir yarışma olduğunu söyledi. Üniversite olarak geçen yıl düzenlenen İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde elde edilen başarılara bu yıl yenilerinin eklenmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Özçelik, “Konya Teknik Üniversitesi olarak 8 takımla katıldığımız bir yarışmada 5 kategoride ödül almak önemli bir başarı. Bu başarıyı elde eden öğrencilerimizi, onları yetiştiren öğretim üyelerimizi tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah önümüzdeki süreçlerde düzenlenecek olan uluslararası yarışmalarda daha üst düzeyde projeler yaparak daha iyi derecelerle ülkemizi, Konya’yı en güzel şekilde temsil edeceğiz. Bu başarılara alışık bir üniversiteyiz

Resim önizlemesi

. Geçen yıl Eylül ayında TEKNOFEST’te yapılan yarışmalarda yine Roket Takımımız, Türkiye birincisi olmuştu. Drone takımlarımız da Türkiye ikincisi ve üçüncüsü olmuştu. Bunlar önemli başarılar. Çünkü bu başarılar, Konya Teknik Üniversitesinin verdiği eğitimin niteliğini, araştırmacı öğrenciler yetiştirdiğimizi ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu pek çok alanda projeler yapabilecek güçte olduğumuzun bir göstergesidir. İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte de gerek akademik personelimiz gerekse öğrencilerimiz bu gayretleriyle Konya Teknik Üniversitesinin adını pek çok farklı platformda elde ettiği başarılarla duyuracaktır.” diye konuştu.

Resim önizlemesi

Ardından, Rektör Prof. Dr. Özçelik’in derece elde eden takım ve danışmanlarına plaket ve teşekkür belgesi takdim etti.

Resim önizlemesi