GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-10-2019 13:45   Güncelleme : 03-10-2019 18:49

Başkan Oprukçu'nun İŞKUR isyanı

Ereğli'nin Bağımsız Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu,belediyeye 100 kursiyer almak için Konya İŞKUR İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu. İŞKUR tarafından başvurusu reddedilen Bağımsız Belediye Başkanı Oprukçu duruma isyan etti.

Başkan Oprukçu'nun İŞKUR isyanı

Konya'nın Ereğli ilçesi Bağımsız Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, belediyeye 100 kursiyer almak için Konya İŞKUR İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu. İŞKUR tarafından başvurusu reddedilen Başkan Oprukçu duruma isyan etti. İŞKUR'un red kararı verdiği gün AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ve AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun'un Konya İŞKUR il Müdürü Emrah Keleş'i ziyaret ettiğini belirten başkan Oprukçu, "Madem ki İŞKUR’un işçi alımlarına onlar karar verecek, ben de Ereğli Belediye Başkanlığından iş başvurusu yapan hemşerilerimi AK Parti’ye göndereceğim" dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu belediyeye 100 kursiyer almak için Konya İŞKUR İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu. İŞKUR’un incelemeleri sonucunda yapılan başvuru reddedildi. Duruma tepki gösteren Hüseyin Oprukçu, " İŞKUR, piyasa araştırması sonucu yaptığımız kursiyer başvurusunu reddettiğini belirtti. Seçimden sonra 6 ay boyunca sustuk. Bize kimse engel oluyor demedik. Ama halkımız her şeyi görüyor ve biliyor" dedi.

"BAŞVURUNUN REDDEDİLĞİ GÜN İŞKUR İL MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİLER"

İŞKUR'a yaptıkları başvurunun reddedildiği gün AK Parti Konya Milletvekli Halil Etyemez ve AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun'un Konya İŞKUR İl Müdürü Emrah Keleş'i ziyaret ettiğini belirten Oprukçu, "Başvurumuzun red edildiği 25 Eylül günü İlçe başkanı ve vekil bey İŞKUR İl Müdürü Emrah Keleş'i ziyaret etti ve 'Ereğli'nin işsizlik sorunlarına çare ürettik' diye ziyaretten fotoğraf paylaştılar.Mademki İŞKUR’un işçi alımlarına onlar karar verecek ben de Ereğli Belediye Başkanlığından iş başvurusu yapan hemşerilerimi AK Parti’ye göndereceğim” ifadelerini kullandı.

Konya İŞKUR İl Müdürü Emrah Keleş'in 2011-2015 yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini yürüten AK Parti'li milletvekili Halil Etyemez'in Özel Kalem Müdürü olduğu öğrenildi.

OPRUKÇU, BELEDİYE BAŞKANLIĞINI AK PARTİ'Lİ ÖZKAN ÖZGÜVEN'DEN DEVRALMIŞTI

31 Mart yerel seçimlerinde MHP'den aday adayı olan Hüseyin Oprukçu, MHP'nin Cumhur İttifakı nedeniyle aday çıkarmaması üzerine bağımsız aday olmus ve Ereğli Belediye Başkanlığı görevini AK Parti'li Özkan Özgüven'den devralmıştı.

Kaynak.Sunhaber.com