GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2019 18:44   Güncelleme : 01-10-2019 18:44

Adada Doğa Yürüyüşü

Beyşehir ilçesinde düzenlenen etkinliğe katılan Konyalı doğaseverler, tekneyle ulaştıkları Beyşehir Gölü adalarından Hacıakif Adası’nda doğa yürüyüşü gerçekleştirdi

Adada Doğa Yürüyüşü

Beyşehir Belediyesi evsahipliğinde Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Treekking Doğa Yürüyüşleri Topluluğu tarafından düzenlenen Hacıakif Adası Yat Turu ve Doğa Yürüyüşü Etkinliği’ne Konya’dan ilçeye gelen 103 doğasever katıldı.


Beyşehir ilçe merkezinden yaklaşık 2,5 saat süren yat turunun ardından Beyşehir Gölü’nün en büyük adalarından olan Hacıakif Adası’na ulaşan doğaseverler, burada düzenlenen 4 kilometreden oluşan parkurda doğa yürüyüşüne katıldı.

Ağaçlar arasında yürüyen ve adadaki zirveye tırmanan, daha sonra da adada bulunan mağarayı da gezip yakından görme imkanı bulan doğaseverler, Hacıakif Adası ile nilüfer bitkilerinin bulunduğu kıyısındaki doğal güzelliklere hayran kaldı. Etkinlikte bazı doğaseverler de göl sularına girerek yüzme keyfi yaşadı.

Etkinlik, tur kapsamındaki dönüş yolculuğu ile tamamlandı.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, etkinliğe katılarak yoğun ilgi gösteren doğaseverlere teşekkür etti.