SPOR
Giriş Tarihi : 30-09-2019 21:32   Güncelleme : 30-09-2019 21:32

Zorunlu Antrenör Gelişim Seminerimiz Tamamlandı

28 – 29 Eylül 2019 tarihlerinde, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinin Alaaddin ve Rumi amfilerinde gerçekleştirdiğimiz zorunlu antrenör gelişim seminerlerimiz başarıyla tamamlandı.

Zorunlu Antrenör Gelişim Seminerimiz Tamamlandı

UEFA Elit A, UEFA A, Teknik Direktör, TFF- A, UEFA B belgesine sahip olan antrenörlerimiizn Rumi Amfisinde gerçekleşen seminerimize, dernek kurucularından, Ali İhsan ASLAN ile Mahir BENLİ hocalarımızın isimlerini verirken , TFF- B, TFF- C ve Amatör çalıştırıcı belgesine sahip olan antrenörlerimizin Alaaddin Amfisinde gerçekleşen seminerimize, dernek kurucularından Hüseyin AKIN ile Ekrem KÖSELER hocalarımızın isimleri verdiğimiz seminerlerimiz başarıyla tamamlandı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

2 yılda bir gerçekleştirilen antrenör gelişim seminerlerinin TFF – FGD aldığı karar ile eğitimde sürekliliği ve verimliliği sağlamak amacıyla kredili siteme geçişin yapıldığı antrenör gelişim seminerlerinde ders konularına göre belirlenecek kredi sistemi uygulanacak ve 3 yıl içerisinde her antrenörün 15 kredilik bir eğitimi alması sonucunda ancak 3 yıllık çalışma izni sağlanacak, kredilerini tamamlamayan antrenörlere TFF tarafından çalışma izni verilmeyecek.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar

Seminer ile ilgili de düşüncelerini aktaran şube başkanımız KARABABA; "TÜFAD Konya Şubesi olarak Futbol Ailesi ve Üyelerimize olan görev ve sorumluluklarımızın bilincinde, Antrenör denen kişinin futbolumuzdaki yeri ve öneminin de farkındayız. Futbol ailesindeki varlığımız içerisinde camiamızın birlikteliği, futbolumuzun başarısı, antrenörlerimizin gelişimi ve etkisi adına çalışan, üreten bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Her türlü çalışmamız içerisinde geçmişte futbolumuzun gelişimi ve başarısı adına çalışan değerlerimizin isimlerini yaşatmayı, hatırlatmayı bir görev olarak görmüş vefamızı yansıtmayı her daim düşünmüştük. Bu seminerimize de kurucu üyelerimiz olan; Ali İhsan ASLAN, Mahir BENLİ, Hüseyin AKIN ile Ekrem KÖSELER hocalarımızın isimlerini vererek bizler için değerli ve önemli olduklarını kendilerine ve camiamıza hissettirmek istedik.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Ayrıca, seminerimize yoğun bir katılım gösteren antrenör arkadaşlarıma bilgilenme arzuları ve duyarlılıklarından dolayı, büyük bir özveride bulunarak bilgi ve birikimlerini antrenörlerimize aktaran, Prof. Dr. Turgut KAPLAN, Prof. Dr. Halil Taşkın, Prof. Dr. Süleyman PATLAR ve Asistanı, Veysel BÖGE ile Doç. Dr. Mehmet Fatih YÜKSEL hocalarımıza da ayrıca teşekkür etmek isterim." diyerek görüşlerini ifade etmiştir.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise