SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-09-2019 16:45   Güncelleme : 20-09-2019 16:45

Sağlık İl Müdürü Koç İlçe Denetimlerini Sürdürüyor

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Derbent, Doğanhisar ve Hüyük ilçelerinde İncelemelerde Bulundu

Sağlık İl Müdürü Koç İlçe Denetimlerini Sürdürüyor

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hizmet başkan ve yardımcıları ile birlikte Derbent, Hüyük ve Doğanhisar İlçelerinde bulunan sağlık tesislerinde incelemelerde bulundu. Her üç ilçede de sağlık çalışanları ile toplantılar düzenleyen ve çalışanlara söz hakkı vererek sohbet eden Prof. Dr. Koç, sağlık çalışanlarının istek, şikâyet ve önerilerini dinleyerek notlar aldı.

 

İlçe değerlendirme programına Derbent’i ziyaret ederek başlayan Prof. Dr. Koç, Derbent TSM, Derbent ASM ve Derbent 1 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nu ziyaret etti. Prof. Dr. Koç, Derbent Entegre Devlet Hastanesi projesinin Sağlık Bakanlığı tarafından takip edildiğini söyledi.

 

Derbent programının ardından Hüyük ilçesine geçen Prof. Dr. Koç. ve beraberindeki heyet burada da Hüyük Devlet Hastanesi, Hüyük 1 Nolu 112 Acil İstasyonu, Hüyük TSM ile Hüyük 1 ve 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezlerini ziyaret etti.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta ve açık hava

Hüyük Devlet Hastanesi’nin sorunsuz bir şekilde yeni binasında hizmet sunduğunu görmekten dolayı memnuniyet duyduğunu vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Eski hastane binamızın da yıkılması ile birlikte hastanemizde çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah en kısa sürede bu çalışmaların da tamamlanması ile çok modern ve güzel bir ortamda nitelikli sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü, dağ, açık hava ve doğa

Hüyük incelemelerinin ardından Doğanhisar’a geçen Prof. Dr. Koç ve hizmet başkanları burada da Doğanhisar Devlet Hastanesi, Doğanhisar İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Doğanhisar 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nu ziyaret ederek sağlık çalışanlarının sorunlarını dinlediler.

Görüntünün olası içeriği: 23 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Hayırsever İşadamı Tanju Altay tarafından yapımı gerçekleştirilen Doğanhisar Cemile-Osman Altay 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun örnek gösterilecek bir 112 istasyonu haline geldiğini belirten Prof. Dr. Koç, “Hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak böylesine güzel bir binayı bizlere kazandıran hayırsever iş adamı Altay’a da bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

İl Sağlık Müdürü ve hizmet başkanları ile karşılıklı konuşma ve dertlerini anlatma fırsatı bulan sağlık çalışanları da toplantılardan duydukları memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü, takım elbise ve açık hava