Advert
YEREL

Başkan Bayındır: “Silah İhtisas Organizeleriyle Beyşehir’e fark getireceğiz”

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehir ilçesinde av tüfeği üretiminin önemli yerleşim merkezlerinden Huğlu ve Üzümlü’yü silah ihtisas organize sanayilerine kavuşturdukları gün bölgeye bir fark getirmiş olacaklarını belirterek, “Huğlu ve Üzümlümüz bizim gururumuzdur. Onlar, o evlerinin altında açtıkları atölyelerde çok büyük mucizeler yarattılar. Biz onlarla eksta gurur duyuyoruz, seviniyoruz ama onlar için daha birçok şeyler yapmak arzusu içerisindeyiz.”dedi.

Başkan Bayındır: “Silah İhtisas Organizeleriyle Beyşehir’e fark getireceğiz”

Beyşehir Ticaret Odası Başkanlığı’nda, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Konya Yatırım Destek Ofisi öncülüğünde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB, İŞKUR, KÜSİ (kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği) Çalışma Grubu ve Beyşehir Ticaret Odası işbirliğiyle düzenlenen “devlet destekleri Beyşehir bilgilendirme toplantısı”nda konuşan Belediye Başkanı Bayındır, vatandaş olarak devletin kendilerine verdiği imkanların doğru alanlarda kullanılmasının önemine de dikkat çekerek, “Vatandaş olarak bizler devletimizin verdiği imkanları doğru alanlarda kullanıp, devletimize bir gün vergi veren nesiller, vergi verdiği için onur duyan nesiller,  ‘yani ben ne verirsem devletime’ diyenler çoğaldıkça bu devlet daha da büyüyecektir, daha çok destekler verecektir, ben bu düşüncedeyim. Zira, ben bu bölümünü söylemek istiyorum;  bölgemizin yetiştirdiği İstanbul, İzmir ve Avrupa merkezli değerli iş adamlarımız, Huğlumuz ve Üzümlümüz bizim  gururumuzdur.Onlar o evlerinin altında açtıkları atölyeler de çok büyük mucizeler yarattılar. Biz Onlarla ekstradan gurur duyuyoruz,  seviniyoruz ama bir şey yapmak istiyoruz.

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, oturan insanlar

İnşallah Huğlumuzu, Üzümlümüzü  silah ihtisas organizelerine kavuşturduğumuz gün inşallah bölgemize bir fark getireceğiz. Bu duygular içerisindeyiz. Ben burada olmanızdan çok sevindim, aranızda olmaktan gurur duydum. Değerli Ticaret Odası Başkanım Mustafa Akbıyık’a teşekkür ediyorum. Bizler bir olacağız, hepimiz omuz omuza vereceğiz, bölgelerimizi üzerimize düşen görevleri  yerine getirerek kalkındıracağız.”şeklinde sözlere yer verdi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise ve iç mekan

 

“BEYŞEHİR’İN GENÇLERİNİN İŞSİZ KALMAMASININ ÇABASINDAYIZ”

Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Mustafa Akbıyık ise, yeni neslin, Beyşehir’in gençlerinin işsiz kalmaması için çaba gösterdiklerini söyledi. Beyşehir’de yaşayan oda üyelerini devlet destekleri hakkında ne kadar bilgi sahibi yaparlarsa, bu konuda eğitim programı düzenlerlerse ilçe ekonomisine de o ölçüde daha fazla katkı sağlayacaklarına inandıklarını dile getiren Akbıyık, bunun aynı zamanda ilçede yaşayan gençlere yeni iş ve istihdam sahaları açılması yönünden de önemli olduğunu belirtti. Akbıyık, “Bizim bu ülkeye çok borcumuz var. Bu borçları ödemekle bitmez. Biz de oda olarak bu eğitimlerin verilmesini sağlayarak,uygulamada olan devlet desteklerini sizlere anlatarak hep birlikte yarınlara bu ülkeyi ve ilçemizi taşımış olacağız.”dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA