Advert
YEREL

16.İmam Hatipliler Kurultayına Konya Önder Damgası.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onur konuğu olarak katıldığı kurultaya, Konya Önder, yönetiminin çoğunluğu ile etkin bir şekilde katılım sağladı.

16.İmam Hatipliler Kurultayına Konya Önder Damgası.

Malatya İnönü Üniversitesi ve Malatya Önder ev sahipliğinde 2 gün süren programın ilk günkü protokol konukları da İlim Yayma Cemiyeti Genel   Bilal Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu. ÖNDER İmam Hatipliler Derneğinin bu seneki teması, şiarı ise Ehliyet ve Liyakat olarak belirlendi ve bütün konuşmacılar bu şiara vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldığı kapanış oturumunda, bu ülkenin İmam Hatiplere olan ihtiyacından, İmam Hatiplerin kuruluş amacı, niteliği ve Milletimizin İmam Hatiplilere olan güveninden, inancından bahsederek, “Biz İmam Hatiplilere ölü yıkayıcısı mı olacaksınız derlerdi ama hamd olsun İmam Hatiplilerden Cumhurbaşkanı oldu, Başbakan çıktı” diye sözlerini ifade etti. 07-08 Eylül 2019 tarihlerinde Malatya’da gerçekleştirilen 16. İmam Hatipliler Kurultayının sonuç bildirgesinde de özetle şu ifadelere yer verildi:

Resim önizlemesi

 

“ÖNDER; kuruluşundan bugüne, Milli ve manevi değerlerine bağlı, hayırlı hizmetlere ehliyetli ve üstlendiği görevleri layıkıyla yerine getiren nesillerin inşası için çaba sarf etmektedir. Bundan sonraki süreçte de ehliyet ve liyakati hayatının merkezine almış gençlerin yetişmesi için çalışmaya devam edecektir.

ÖNDER; bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da kanaat önderlerimizin, dava öncülerimizin, mezunlarımızın, mensuplarımızın, destekçilerimizin ve halkımızın kendisine olan teveccühüne layık olmak için var gücüyle çalışmaya devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur...”

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA