Başkan Pekyatırmacı'dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle yayınladığı mesajında yeni eğitim öğretim döneminin tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.

Başkan Pekyatırmacı'dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
Başkan Pekyatırmacı'dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı Admin
Bu içerik 106 kez okundu.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 9 Eylül'de başlayacak yeni eğitim öğretim dönemi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Pekyatırmacı mesajında şunları söyledi;

“Yaz tatilin ardından yeni eğitim öğretim yılına başlarken öğrencilerimizin yaşadıkları heyecan ve coşkuyu yürekten paylaşıyoruz. 2019-2020 eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiası için hoşgörü, sevgi, dayanışma ve başarılarla dolu bir yıl olarak geçirilmesi en büyük arzumuz.Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin, okullarda aldığı eğitim ve bilgi ışığında ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına inanıyoruz.  Ayrıca öğrencilerimizin sınav başarısının yanında vatanını, milletini seven, bilgili, bilinçli, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller olarak yetişmelerini amaçlıyoruz. Göz bebeğimiz çocuklarımızın eğitimcilerimizin yoğun emekleriyle aktardıkları bilgi ve birikim neticesinde önemli kazanımlar elde edeceğine ve ülkemizi geleceğe güvenle taşıyacaklarına yürekten inanıyorum. İnşallah bu emek ve gayretler ülkemizin daha yüksek hedeflere ulaşmasına katkı sağlayacaktır.

Selçuklu Belediyesi'nin eğitime olan desteğinin aralıksız sürdüğünü ifade eden  Başkan Ahmet Pekyatırmacı, " Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğu  bilinciyle eğitim camiamıza okullar, kapalı spor salonları, suni çim sahalar, kütüphaneler ve materyaller gibi birçok fiziki destek sağlıyoruz. Bunun yanı sıra 7 yıldır başarıyla sürdürdüğümüz Selçuklu Değerler Eğitimi Programı'nı (SEDEP) 8. yılda da ilçemizde uygulamaya devam edeceğiz. SEDEP ile çocuklarımıza bizi biz yapan değerlerimizi aktarıyor, milli ve manevi değerlere sahip bireylerin yetişmesi için gayret gösteriyoruz. Yaptığımız bu çalışmalarla Konya'mızı hem ulusal anlamda hem de uluslar arası anlamda örnek teşkil edecek şekilde geliştirmeye devam edeceğiz.  Eğitim için koyulan her tuğlanın  değerinin tartışılmaz olduğunu bir kez daha hatırlatarak bu anlayışı çalışmalarımıza rehber yapmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının 2019-2020 eğitim öğretim yılını kutluyor, şehrimize ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Trafiğinde Sıkı Dönem Başlıyor
Konya Trafiğinde Sıkı Dönem Başlıyor
Konya’da ‘Temiz Hava’ temalı yürüyüş
Konya’da ‘Temiz Hava’ temalı yürüyüş