27 Bin Kur’an Kursu Öğrencisine Sağlık Eğitimi Verildi

Konya merkez ve ilçelerinde açılan Yaz dönemi Kur’an kurslarına katılan yaklaşık 27 bin öğrenciye Konya İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları tarafından ‘Sağlıklı yaşam’ eğitimleri verildi.

27 Bin Kur’an Kursu Öğrencisine Sağlık Eğitimi Verildi
27 Bin Kur’an Kursu Öğrencisine Sağlık Eğitimi Verildi Admin
Bu içerik 132 kez okundu.

Sağlıklı beslenme, sağlıklı su tüketimi, ağız ve diş sağlığı ile sağlıklı yaşam için hijyen kuralları gibi konularda eğitim alan çocuklara etkinlik sonunda şapka, ağız bakım seti ve kalemlik hediye edildi.

 

Resim önizlemesi

Kur'an Kurslarına katılan öğrencilerde sağlık farkındalığı oluşturma adına eğitimler düzenlediklerini vurgulayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Konya İl Müftülüğü ile iş birliği içerisinde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında yaz dönemi boyunca toplam 369 Kur’an kursunda 27 bin Kur’an kursu öğrencisine ulaştıklarını ifade etti.

Resim önizlemesi

 

Çocuklara küçük yaşlarda sağlıklı yaşam davranışları kazandırabilmenin önemli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Koç, “Öğrenciler, sağlık çalışanlarımızın anlattığı temel sağlık kurallarını büyük hevesle dinliyor ve hemen uygulamaya başlıyorlar. Yüce dinimiz zaten bizlere temizliği emrediyor. Sağlıklı bireyler yetiştirilebilmesi için sağlık okuryazarlığının artırılması da şarttır. Böylesine anlamlı ve güzel bir çalışmada bizlere destek olan din görevlilerimize ve bu olanağı sağlayan İl Müftülüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Resim önizlemesi

 

 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ‘Sağlıklı yaşam’ eğitimleri ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya’da ‘Temiz Hava’ temalı yürüyüş
Konya’da ‘Temiz Hava’ temalı yürüyüş
Yunak'ta Gaziler Günü etkinliği
Yunak'ta Gaziler Günü etkinliği