GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2019 15:58   Güncelleme : 30-08-2019 20:25

Kaymakam Akbulut; ’’ 30 Ağustos Destansı İstiklal Mücadelemizin taçlandırıldığı Gündür ‘’

Konya’nın Yunak İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut , 30 Ağustos Zafer Bayramı' nın 97. Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Kaymakam Akbulut; ’’ 30 Ağustos Destansı İstiklal Mücadelemizin taçlandırıldığı Gündür ‘’

 

        Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut yayınladığı kutlama mesajında : " Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 97. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.    Türk Milletinin tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı ve Türkiye Cumhuriyeti' nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır. Destansı İstiklal Mücadelemizi taçlandıran ve Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine zemin hazırlayan bu zafer, Yeni Türk Devleti’nin kuruluşunun da habercisi  olmuştur. Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Gürcü’süyle  Çerkez’iyle, doğusuyla, batısıyla bir ve bütün olduğumuzun en somut göstergesidir.   Milletimiz bu zaferle, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini sonsuza kadar var olacağını , Bugünde bu destansı mücadeleyi veren  atalarımızın  torunları olarak  Devletimize  bayrağımıza bağlılığımızı  hep birlikte  ifade ediyoruz

  Asırların mücadeleleri sonucunda kazanılmış olan kutlu vatan toprakları üzerinde bizlere düşen en önemli görev,  birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi ATATÜRK’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Zafer'in 97. yılında, Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Büyük Türk Milletinin ve Yunak’lı hemşerilerimin  Zafer Bayramı'nı en içten duygularla kutluyorum. “ dedi.