Advert
GÜNCEL

BASIN YAYIN KURULUŞLARINA

İlgi: İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün, 15.08.2019 tarihli ve 139486 sayılı yazısı

 BASIN YAYIN KURULUŞLARINA

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünden alınan ilgi yazıda; “Cumhurbaşkanlığı İkinci 100 Günlük İcraat Programı” kapsamında, 81 il, 700 Polis Merkezi Amirliğinde “Polis Merkezi Amirliği Davranış İlkeleri” doğrultusunda “Güven Masası” uygulaması hayata geçirilmiştir. Ayrıca 2016 yılında Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sistemi yeniden aktif hale getirilerek, 2019 yılı itibarı ile 81 ilde yaygınlaştırılmıştır.

Polis Merkezi Amirliklerinde uygulanmaya başlanan “Güven Masası” projesi ile Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin görev tanımları ve yetkileri hakkında vatandaşlar tarafından tanınması ve bilgi sahibi olunması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tanıtım filmi hazırlanmıştır. Bahse konu “Güven Masası” ile “Çarşı ve Mahalle Bekçiliği” sistemi hakkındaki tanıtım filmlerinin 81 İl Valiliği tarafından yerel basın aracılığı ile yayınlanmasının sağlanması” istenilmektedir.

 

Söz konusu yazı ve eki gereği yapılmak üzere, Valilik Makamınca 19.08.2019 tarih ve 51305 sayı ile İl Müdürlüğümüze tevdi edilmiş olup, aşağıda bağlantı linki verilen bahse konu tanıtım filmlerinin elektronik ortamda indirilerek kuruluşunuza ait TV kanalı, web sitesi ve sosyal medyada yayınlanması hususunda;

 

Gereğini önemle rica ederim.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA