Advert
SİYASET

Başkan Tozoğlu; ‘’Doğru Tektir, Doğruda Buluşmak Zarurettir ‘’

İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu İçişleri Bakanlığınca görevden alınan belediye başkanları için bir basın açıklaması yaptı.

 Başkan Tozoğlu; ‘’Doğru Tektir, Doğruda Buluşmak Zarurettir ‘’

 

gökhan tozoğlu ile ilgili görsel sonucu

 İl Başkanı Tozoğlu yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘’İçişleri Bakanlığı tarafından bugün Mardin, Van ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkanları terör örgütleri ile irtibat ve iltisakları nedeniyle görevden alınmış yerlerine kayyumlar atanmıştır.

Öncelikle ve samimiyetle şunu belirtmek gerekir ki eli kanlı terör örgütleri ile bağ kuran, onlara destek veren, teşvik eden, yol açan, imkan sağlayan herkes hukuk önünde en ağır şekilde cezasını çekmeli, terörle mücadele zaafa uğramadan devam etmelidir. Hiçbir çağdaş demokratik ülkede terör örgütü sempatizanları, mensupları aktif bir görev üstlenemez. Ülkemizde de bu hassasiyet muhafaza edilmelidir.

Görevden alınan yerine kayyumlar atanan belediye başkanları terör örgütleriyle bağı önceden beri bilinen, bu konuda tereddüt olmayan kişilerdir. Özellikle Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk cezaevinde hükümlü iken MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli'nin çağrısı üzerine serbest bırakılmış ve YSK'nın da onay vermesi ile Belediye Başkan adayı olmuş ve seçilmiştir. Dolayısıyla süreç sağlıklı işletilememiştir.

Seçilen bu belediye başkanları seçimden sonraki yaklaşımları ile de terör örgütünü destekler mahiyette çalışmalar yapmış, devlet ve millet varlığına aykırı hareketlerde bulunarak hem şehitlerimizin ruhunu incitmiş hem de ülkemizi karıştırmak isteyen terör örgütlerinin güç kazanmasına ortam sağlamışlardır. Hal böyle iken devletimiz de tedbirlerini bu mihval üzerine almış ve uygulamıştır. ‘’diyerek

İyi Parti Konya İl başkanı Gökhan Tozoğlu açıklamasına şöyle devam etti.‘’Bu çerçevede devletimize düşen bir diğer sorumluluk da 24 Haziran seçimleri öncesinde terörist başı Öcalan'ın kırmızı bültenle aranan kardeşi terörist Osman Öcalan'ı TRT'ye çıkararak örgüt propagandası yaptıranların tespiti ve cezalandırılması ile 24 Haziran öncesi terörist başı Öcalan ile görüşerek onu "yerli ve milli" ilan etme gafletine düşen sözde akademisyen Kemal Özcan ve ona bu yolu açanlar hakkında da gerekli adli işlemleri yapmaktır.  Toplumdaki genel kaygı İçişleri Bakanlığının belediyelere kayyum atama yetkisini aşırı şekilde kullanarak İstanbul başta olmak üzere birçok ilde kayyum tedbirine başvurulacağı  şeklindedir. Elbette ki hiçbir kamu görevlisinin suç işleme ayrıcalığı yoktur. Terör örgütlerine destek verme imtiyazı da bulunmamaktadır. Ancak seçim kazanılamayan yerlerde kayyum tedbirine başvurulduğu görüntüsü vermek ülkemizin demokratik kültürü ve hukuk devleti niteliği açısından çok zararlı sonuçlar da doğurabilecektir. Terörle mücadele sonuna kadar ve etkili şekilde devam etmeli ve gereken tedbirler alınmalı ancak terörle mücadelenin sınırları aşılarak farklı görüş ve değerlendirmelere yönelik baskı ortamları oluşturulmamalıdır.

Hassasiyetimiz aziz milletimizin varlığı ve geleceği, devletimizin güçlü şekilde iradesini koruması, demokrasimizin etkili şekilde çalıştırılması, hukuk devleti ilkesinin tabana yayılması ve ülkemizin çağdaş demokratik devletler gibi tavır ve refleks göstermesidir.’’ Dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA