Başkan Altay ; ‘’Bayram Paylaşmaktır’’

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Kurban bayramı dolayısı ile Yazılı bir mesaj yayımladı,

 Başkan Altay ; ‘’Bayram Paylaşmaktır’’
 Başkan Altay ; ‘’Bayram Paylaşmaktır’’ Admin
Bu içerik 178 kez okundu.

 Başkan Altay mesajında şu ifadelere yer verdi; İslam âlemi olarak bir Kurban Bayramı’nı daha kavuşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle, bu önemli ve anlamlı günlerin Konyamız, ülkemiz, bütün İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor; daha nice güzel bayramlara sağlık, afiyet ve huzur içinde ulaşmayı Yüce Allah’tan temenni ediyorum.

Her bayram olması gerektiği gibi, bu bayramda da eğer varsa dargınlıkları, kırgınlıkları bu güzel vesileyle hemen yok edelim; dostlukları pekiştirelim, çocukları, yetimleri ve öksüzleri sevindirelim, yardıma ihtiyaç duyanların bayram yapabilmesine imkân sağlayalım.

Bayramların en önemli özelliklerinden birisi de kardeşlik, sevgi ve hoşgörü ortamı oluşturmasıdır. Filistin’de, Suriye’de, Irak’ta ve dünyanın daha birçok yerinde yaşayan Müslüman kardeşlerimizin böyle ortamlara ihtiyaçları var. Bizler de dua ve niyazlarımızla bu ortamın oluşmasına katkı sağlamayı sürdürelim.

Kurban kelimesinin işaret ettiği anlama, yani “Allah'a yaklaşma” olgusuna dikkatinizi çekmek isterim. Bizler yaptığımız her türlü iyi ve güzel işi, zaten O'na yaklaşmak için yapıyoruz. Ama içinde bulunduğumuz Kurban Bayramı, özel bir 'yaklaşma, yakınlaşma' ânı. İnşallah hepimiz bu bayramın işaret ettiği yakınlığa ulaşanlardan oluruz.

Belediyeler olarak, şehrimizde bayram coşkusunun hissedilebilmesi, vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamamaları için gereken tedbirleri aldık. Hemşehrilerimiz bayram tatilinde yangın ve benzeri afetlerle ilgili İtfaiye’yi 112; su, kanalizasyon, sayaç, sokak ve tatlı su çeşmeleri ile ilgili KOSKİ’yi 185, Zabıta’yı ise 265 01 93 nolu telefonlardan arayabilirler.

Bildiğiniz gibi, toplu ulaşım araçlarımız bayramın birinci ve ikinci günü ücretsiz, üçüncü ve dördüncü günü yüzde 50 indirimli olarak hizmet verecek. Yine bayram öncesi 3 gün ücretsiz olan kapalı otoparklarımız ile arefe günü ücretsiz olan açık ve yol üzeri otoparklarımız bayram sonuna kadar ücretsiz hizmet vermeye devam edecek…

Bu duygularla, kurbanlarımızın Allah katında makbul olmasını diliyor, huzur ve saadet dolu bir bayram geçirmenizi Rabbimden temenni ediyorum.

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Kurban Bayramı Mesajı ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ülkü Ocaklarından Aşure İkramı
Konya Ülkü Ocaklarından Aşure İkramı
Vali Toprak’ın  Miryokefalon Zaferi’nin 843. Yıl Dönümü Mesajı
Vali Toprak’ın Miryokefalon Zaferi’nin 843. Yıl Dönümü Mesajı