Beyaz Bayrak Almaya Hak kazandılar

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokolle yürürlüğe giren Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projeleri kapsamında Konya genelinde sertifika almaya hak kazanan okullar, Bu gün Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda düzenlenen bir törenle belgelerini teslim aldı.

Beyaz Bayrak Almaya Hak kazandılar
Beyaz Bayrak Almaya Hak kazandılar Admin
Bu içerik 153 kez okundu.

 

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük programda yaptığı konuşmada Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programları hakkında bilgi vererek okullarda mekan temizliği, hijyenik ortamın oluşturulması ve sağlıklı/dengeli beslenme konusunun büyük önem ifade ettiğini belirtti. İl Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde okullarımızda gerekli tüm çalışmaları ve denetimleri yaptıklarını da ifade ederek bugünkü törende 114 okul ve kurumun Beyaz Bayrak, 86 okulun da Beslenme Dostu Okul Sertifikası alacaklarını söyledi. Böylelikle il genelinde 1.008 okul ve kurumun Beyaz Bayrak, 544 okulun da Beslenme Dostu Okul Sertifikasına sahip olduğunun altını çizdi. İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte Konya'daki tüm okulların ve İl Müdürlüğümüz bünyesindeki kurumların bu standartları yakalamaları ve bu belgelere sahip olmalarını hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

 

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç da yaptığı konuşmada Konya'daki okulların Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programı konusunda çok iyi düzeyde olduğunu belirtti. Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan Koruyucu Sağlık Hizmetlerinden de bahseden Koç, birçok hastalığın altında yatan sebebin temizlik ve beslenme konuları olduğunu sözlerine ekledi. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile örnek bir işbirliği sergilediklerini de ifade ederek teşekkürlerini iletti.

 

Son olarak konuşma yapan Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak ise okullarımızda temizlik ve hijyenin önemine dikkat çekti. Çocuk ve gençlerimizin hareketli bir yaşam sürmelerinin gerekliliği üzerinde de duran vali toprak, çağa ait sağlık problemlerinin baş gösterdiğini ve bu problemlerle mücadele etmede eğitimcilere büyük görevler düştüğünü söyledi. Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası alan okulların yönetici ve öğretmenlerini tebrik ederek Konya'daki tüm okulların bu belgelere sahip olmalarını temenni ettiklerini sözlerine ekledi.

Programa Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Vali Yardımcısı Mehmet Aydın, Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, Meram Kaymakamı Resul Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul yöneticileri katıldı.

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç Meram Kaymakamı Resul Çelik ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 BASIN YAYIN KURULUŞLARINA
BASIN YAYIN KURULUŞLARINA
MHP lideri Bahçeli'den kayyum açıklaması
MHP lideri Bahçeli'den kayyum açıklaması