Karatay Belediyesi Sokaktaki Sessiz Dostlarını Unutmuyor

Karatay Belediyesi, ilçe geneline kurduğu beslenme istasyonlarıyla sokak hayvanlarının yiyecek ve su ihtiyacını karşılıyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Merhameti ve hayvan sevgisiyle dünyaya örnek bir ecdadın torunları olarak sokak hayvanlarına sahip çıkmaya ve onlar için daha iyi yaşam koşulları sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

Karatay Belediyesi Sokaktaki Sessiz Dostlarını Unutmuyor
Karatay Belediyesi Sokaktaki Sessiz Dostlarını Unutmuyor Admin
Bu içerik 109 kez okundu.

Karatay Belediyesi, sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşayabilmesi ve beslenmesi için bugüne kadar birçok önemli projeyi hayata geçirdi.

Bu kapsamda Karatay’ın farklı yerlerine 44 köpek beslenme istasyonu ve 24 kedi evi yerleştirerek kedi ile köpeklerin beslenme ve su ihtiyacını karşılarken; ilçedeki 200 farklı yere de kuş evi kurarak kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri şekilde yaşamlarını sürdürmelerini sağlıyor.

Resim önizlemesi

 

SAHİPSİZ DOSTLARIMIZ İÇİN DAHA İYİ YAŞAM ŞARTLARI OLUŞTURMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay’ın çeşitli yerlerine köpek ve kedi besleme istasyonları ile kuş evleri yerleştirerek sokak hayvanlarına sahip çıktıklarına vurgu yaparak “Yerleştirdiğimiz son beslenme istasyonlarıyla birlikte Karatay genelinde 44 adet köpek, 24 adet kedi besleme istasyonu ve 200 adet kuş evi bulunuyor. Bu besleme istasyonlarımızda hayvanlar için yemek ve suyu eksik etmemeye özen gösteriyoruz. Bu bağlamda da istasyonlara yıllık 80 ton köpek maması, 9 ton da kedi maması bırakıyoruz. Hayvanların olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için Karatay Belediyesi olarak gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Bizler sokak hayvanlarına sahip çıkmaya ve onlar için daha iyi yaşam şartları oluşturmaya devam edeceğiz. Bize bu konuda destek veren bütün hayvan sever hemşehrilerimize de can-ı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Resim önizlemesi

BAŞKAN KILCA'DAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Başkan Hasan Kılca, sıcak havalarda sokak hayvanlarının özellikle su ihtiyacının arttığına da vurgu yaparak vatandaşları bu konuda hassasiyet göstermelerini istedi. Kılca, şunları kaydetti: “Hemşehrilerimiz, sokak hayvanları için kapılarının önlerine bir kap su ve yemek koyarlarsa onlara büyük bir iyilik yapmış olurlar. Zira özellikle içinde bulunduğumuz bu sıcak Yaz aylarında sokak hayvanları bizlerden daha fazla zorlanabiliyorlar. Hemşehrilerimizin, evlerinin önlerine koyacağı bir kap su ve yemeğin dostlarımızın hayatını kurtarabileceğini düşünüyorum. Bu konuda da vatandaşlarımızın duyarlı olmalarını diliyorum.”

 

 

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca sokak hayvanları beslenme istasyonları ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 BASIN YAYIN KURULUŞLARINA
BASIN YAYIN KURULUŞLARINA
MHP lideri Bahçeli'den kayyum açıklaması
MHP lideri Bahçeli'den kayyum açıklaması