S.T.K.
Giriş Tarihi : 02-08-2019 22:16   Güncelleme : 06-08-2019 14:04

TURÇEV-DER’den Rektör Cem Zorlu’ya ziyaret

Turgut ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Eğitim Kültür Derneği (TURÇEV-DER) Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu’yu ziyaret etti

TURÇEV-DER’den   Rektör Cem Zorlu’ya ziyaret

TURÇEV-DER Başkanı Erol Yayla ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte NEÜ Rektörü Cem Zorlu’yu ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

Ziyarette Dernek Başkanı Erol Yayla, Konya’daki Turgutoğulları eserleri hakkında Rektör Zorlu’ya bilgi vererek, “Turgutoğulları Anadolu’ya 1150 yıllarında gelmişler, ilkin Ilgın havalisine yerleştirilmiş, Seydişehir, Beyşehir, Akşehir, Yunak, Sarayönü o coğrafyada iskan edilmiş ve bu bölgede eserleri olan Anadolu Selçuklularıyla çok barışık yaşamışlar” diye konuştu.

Resim önizlemesi

 

Dernek olarak Yunak’ta 13 tane köyleri olduğunu belirten Başkan Yayla, “Dernek olarak üyelerimizin ve hayırseverlerin sayesinde köylerimize bir çok şey yapmaya çalışıyoruz. Her sene köylerimizden bir okulun çocuklarını giydiriyoruz, Ramazan’da ramazan paketleri dağıtıyoruz, fakir-fukaraya maddi yardım yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Dernek olarak Necmettin Erbakan Üniversitesi, Afyonkocatepe Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesiyle birlikte uluslar arası 3 gün sempozyum düzenlendiğini belirten Başkan Yayla, “Düzenlenen sempozyum neticesinde harika bir kitap ortaya çıktı. İşte bu şanlı tarihimizi canlandırmak ve yaşatmak için kitabımızı tek tek köylerimizi gezerek dağıtmak ve özellikle gençlerimize anlatmak istiyoruz. Bu konuda da sizlerden destek bekliyoruz” dedi. 

TURCEVDER’i ve yönetimini tebrik ettiğini söyleyen Rektör Cem Zorlu ise, “Dernek olarak sizleri kutluyorum. Tarihinize sahip çıkıyor ve çok güzel bir şekilde tanıtıyor aktarıyorsunuz. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.