GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-08-2019 11:11   Güncelleme : 03-08-2019 16:00

Rektör Şahin “İhtiyarlar Taburu”a Katıldı

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, yönetmenliği ve senaristliği Selçuk Üniversitesi mezunu Fatih Sezgin tarafından yapılan yapımcılığını ise Erkamedya ile Anadolu Drama Sanatları’nın üstelendiği “İhtiyarlar Taburu” adlı filmin Zazadin Hanındaki film setini ziyaret etti.

Rektör Şahin  “İhtiyarlar Taburu”a Katıldı

Resim önizlemesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından, yüzlerce proje arasından ilk uzun metraj film yapım desteği alan İhtiyarlar Taburu” adlı filmin çekimlerini izleyen Rektör Şahin, filmin yönetmeni Fatih Sezgin’den filmin senaryosu ve çekimler hakkında bilgiler aldı.

Resim önizlemesi

Hayatlarının geri kalan kısmını Gaziler Derneğinde geçiren 5 Kore Gazisinin Suriye’deki savaşa kayıtsız kalamayarak, Kore’de cesurca savaştıkları günleri hatırlayıp o günlerin heyecanına kapılarak Suriye’ye doğru çıktıkları bir yol hikâyesinin anlatıldığı “İhtiyarlar Taburu” filminin tüm sahneleri Konya’da çekiliyor.

Resim önizlemesi

 

Rektör Şahin, set görevlileri ve filmde rol alan oyuncularla film hakkında sohbet etti. 

Rektör Mustafa Şahin’in film seti ziyareti, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Resim önizlemesi

Ulusal ve uluslararası önemli birçok festivale katılacak olan “İhtiyarlar Taburu” filmi 2020 yılında izleyicisiyle buluşacak.