Kaymakam Akbulut; ’’Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın Projesi

Yunak kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut’un Girişimleri ile Yunak’ta yollara Yaya geçitleri Çizildi

Kaymakam Akbulut; ’’Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın Projesi
Kaymakam Akbulut; ’’Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın Projesi Admin
Bu içerik 283 kez okundu.

 İç İleri Bakanlığını 2019 yılı Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan Yapılan düzenleme ile “Yaya Öncelikli Trafik" anlayışı yasal bir zemine oturtuldu.

Görüntünün olası içeriği: açık hava

Düzenleme ile artık araç sürücüleri, trafik polisi veya trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarına, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken "yavaşlamak", buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yaya varsa "ilk geçiş hakkını vermesi" zorunlu hale geldi. Bu amaçla İç İşleri bakanlığınca  "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla 2019 yılı "Yaya Öncelikli Trafik" yılı ilan edildi.

 Görüntünün olası içeriği: açık hava

 

Bu sebepten dolayı  “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan proje kapsamında  Yunak kaymakamı   Mehmet Erdem AKBULUT'un  girişimleri ile Konya Büyükşehir Belediyesi. Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığına bağlı  ekiplerce  Yunak  İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı görevlileri gözetiminde Yunak’ta  yaya geçişlerinin yoğun olduğu  ve okul girişleri yoluna  yaya geçidi çizimleri yapılmıştır. Bundan sonra Yunak’taki  araç sürücülerinin bu kurala riayet etmesini , aksi taktirde trafik ekiplerince gerek uyarı ve  cezai  işlemin yapılacağını belirtti.

Görüntünün olası içeriği: gece ve açık hava

 

Yunak kaymakamı Mehmet Erdem Akbulu ureticihaber yaya geçitleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 BASIN YAYIN KURULUŞLARINA
BASIN YAYIN KURULUŞLARINA
MHP lideri Bahçeli'den kayyum açıklaması
MHP lideri Bahçeli'den kayyum açıklaması