Kaymakam Akbulut’tan 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

Konya’nın Yunak İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, 24 Temmuz ‘’Basın Bayramı’’ münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kaymakam  Akbulut’tan  24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı
Kaymakam  Akbulut’tan  24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı Admin
Bu içerik 182 kez okundu.

Kaymakam Akbulut mesajında, "Meşrutiyetinin ilanı ile birlikte gazetelerin ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlandığı 24 Temmuz 1908 tarihini, ülkemizde her yıl Basın Bayramı olarak kutlamaktayız. Demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından biri olan basının, vatandaşların doğruları öğrenme, bilgiye ulaşma, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı olarak yeri ve önemi büyüktür. 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında ve sonrasında Türk yazılı ve görsel basının neredeyse tamamı Devletimizin ve Milletimizin yanında yer alarak hainlere karşı tavır göstermiş, FETÖ terör örgütünün belinin kırılmasına önemli katkılar sağlamıştır. Bu darbe girişiminde Türk Basını milli bir duruş sergilememiş olsaydı, FETÖ denen hain terör örgütü ile mücadele etmek, elbette çok daha zor olacaktı. 15 Temmuzdaki Türk Basının tavrı da göstermiştir ki basın, verdiği bilgi ve haberlerle sadece toplumun kültürünü arttıran bir etmenden çok öte, Milletin değerlerine sahip çıkmakta, çok önemli mücadelelerde de olumlu katkılar sağlamaktadır.

 "Basın, Milletin müşterek sesidir" diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'te haber alma ve haber yayma gibi görevlerinin yanında, basının toplumu aydınlatması ve yönlendirmesi bakımından önemli bir görev üstlendiğine dikkat çekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk basınında sansürün kaldırılışının 111. yıldönümünde tüm basın mensuplarımızın Basın Bayramı'nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim" diye ifade etti.

Yunak İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut 24 Temmuz ‘’Basın Bayramı’’ ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 BASIN YAYIN KURULUŞLARINA
BASIN YAYIN KURULUŞLARINA
MHP lideri Bahçeli'den kayyum açıklaması
MHP lideri Bahçeli'den kayyum açıklaması