Kültür Varlıkları Katkı Payı Dağıtım Komisyonu Toplandı

Konya’da taşınmaz kültür varlıklarının korunması ve değerlendirilmesi amacıyla oluşturulan Kültür Varlıkları Katkı Payı Dağıtım Komisyonu, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak başkanlığında toplandı.

Kültür Varlıkları Katkı Payı Dağıtım Komisyonu Toplandı
Kültür Varlıkları Katkı Payı Dağıtım Komisyonu Toplandı Admin
Bu içerik 90 kez okundu.

Konya Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya; Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Mehmet Aydın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, Vakıflar Bölge Müdürü İbrahim Genç, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Muammer Koyuncu, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Hidayet Kara ile Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya katıldı.

Toplantıda, taşınmaz kültür varlıklarının korunması ve değerlendirilmesi amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ile Büyükşehir, Karatay, Meram, Selçuklu ve Akşehir Belediye Başkanlıklarınca hazırlanan projeler değerlendirilerek, yüzde 10’luk emlak vergisi katkı payından ilgili kurumlara aktarılacak ödenek miktarları karara bağlandı. Komisyon kararı, Konya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının www.konyayikob.gov.tr resmi internet sitesinden de duyuruldu.

 

Kültür Varlıkları Katkı Payı Dağıtım Komisyonu, 22.08.2015 tarih ve 29453 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, “Taşınmaz Kültür Varlıklarının Korunmasına Ait Katkı Payına Dair Yönetmelik” hükümleri gereğince, taşınmaz kültür varlıklarının korunması ve değerlendirilmesi amacıyla tahakkuk eden emlak vergisinin %10’u oranında tarh, tahakkuk ve tahsil edilecek katkı payının uygulaması ile taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına ait katkı payının tarh, tahakkuk ve tahsiline, tahsil edilen tutarın katkı payı hesaplarına aktarılmasına ve bu hesaplarda toplanan tutarın kullanılması yönünde karar alıyor.

 

 

Kaynak:

http://www.konya.gov.tr/kultur-varliklari-katki-payi-dagitim-komisyonu-toplantisi-yapildi

http://www.konyayikob.gov.tr/tasinmaz-kultur-varliklarinin-korunmasiina-aiit-katki-payindan-yararlanacak-projelere-iliskin-degerlendirme-komisyon-karari

 

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak Koordinasyon Başkanı Mehmet Aydın Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar ureticihaber Kültür Varlıkları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orhan Erdem Yunak ‘lı Hemşireleriyle  Bayramlaştı
Orhan Erdem Yunak ‘lı Hemşireleriyle Bayramlaştı
 Bilim Adamı Prof.Dr. Osman Demirhan'dan  Kadınlar için Yeni buluş
Bilim Adamı Prof.Dr. Osman Demirhan'dan Kadınlar için Yeni buluş