15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Gününde Konya Şehitliğe Akın Etti

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Haftası etkinliklerinin üçüncü yıldönümü kapsamında, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, il protokolü ile birlikte şehitliği ziyaret ederek, şehitlerin mezarına karanfil bıraktı

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik  Gününde   Konya Şehitliğe Akın Etti
15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik  Gününde   Konya Şehitliğe Akın Etti Admin
Bu içerik 324 kez okundu.

Şehitlik ziyaretine, Vali Cüneyit Orhan Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, MHP İl Başkanı Murat Çiçek, Merkez ilçe belediye Başkanları ve diğer protokol üyeleri katıldı.

 

İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu’nun hatim duası ile başlayan şehitlik ziyaretinde Vali Cüneyit Orhan Toprak ve protokol üyeleri şehit mezarlarını tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı.

Program sonrası Üretici Haber Gazetesine özel açıklamalarda bulunan Vali Cüneyit Orhan Toprak, “Türk halkının destan yazdığı 15 Temmuz’un 3. Yıl dönümü. Bunu biz unutmayacağız ve unutturmayacağız. Milletimizin göstermiş olduğu kahramanlığı hiçbir zaman zihinlerimizden silmeyeceğiz. Milletimizin iradesine, demokrasisine, seçmiş olduklarına yapılan hareketin, bundan sonrada engelleneceğine, önüne set konulacağına, bu tip hain kalkışmalara asla müsaade edilmeyeceğinin göstergesi olan 15 Temmuz’un bugün olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da coşkuyla kutlayacağız. Ben bu vesile ile ölen şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bütün Türkiye’de olduğu gibi Konya’da da 15 Temmuz ruhuna yaraşır bir şekilde kutlamalarımızı, mevlitlerimizi, dualarımızı sürdüreceğiz. İnşallah Allah bir daha böyle bir kalkışmayı, hainliği bu millete yaşatmaz” diye konuştu.

5 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Güzel Sanatlar da  Nöbet Değişimi
Güzel Sanatlar da Nöbet Değişimi