EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-07-2019 13:11   Güncelleme : 13-07-2019 13:11

Yunak’ta Küçük Komek’cilerden 'Sıfır Atık' Projesine Tam Destek

Yunak Genç Komek öğrencileri tarafından Sıfır Atık projesi kapsamında ambalaj atıklarının kağıda dönüştürülmesiyle ilgili etkinlik düzenlendi.

Yunak’ta Küçük  Komek’cilerden 'Sıfır Atık' Projesine Tam Destek

Yunak Genç Komek öğrencileri tarafından Kent Meydanında düzenlenen etkinlikte, kağıt kutularda süt içen çocuklar içtikleri kutuların yeniden kağıda dönüştürülmesi gösterildi.

ekrem varol ile ilgili görsel sonucu

 

Dönüşen kağıtlarla resim çizme imkanı bulan çocuklara, bez çanta hediye edildi. Doğanın ve çevrenin kirlenmemesi adına ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi gerektiğini söyleyen Yunak Komek Müdürü Ekrem Varol çevre hassasiyetinin artacağı inancında olduğunu söyledi. Varol; ‘’ Atık kağıtlarının ve ambalaj atıklarının bir değer ve para olduğunu unutmamak lazım. Doğanın ve çevrenin kirletilmemesi adına hem ekonomiye kazandırılması, hem de çevrenin kirletilmemesi için mutlaka kaynağından ayrılıp geri kazandırılması gerekiyor.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, sahnedeki insanlar, ayakkabılar ve açık hava

Bu hassasiyeti de vatandaşlarımızın göstereceği kanaatindeyim” ifade ederek .  Çocuklara geri dönüşümle kağıdın oluşumunu gösterdiklerini söyleyen Komek Müdürü Varol  “Hafta dolayısıyla biz de sıfır atık ile ilgili bir proje geliştirdik. Bu proje ambalaj atıklarının geri dönüşümüyle ilgilidir. Burada çocuklarımız içtiği sütü direk makinaya atacağız ve geri dönüşümden kağıt nasıl oluşuyor onu göstereceğiz.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, açık hava

Çıkan kağıtlardan da nelerin yapıldığını çocuklarımıza göstermiş olacağız. Çocuklarımıza geri dönüşümden çıkan kağıtlarla resim çizmeler ve bu şekilde bir etkinlik yapacağız” diye konuştu.