SÜ “Doğayı ve Bilimi Keşfet Hayallerini Kodla” Projesine Ortak Oldu

Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin ortak olduğu 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Konya Müzeler Müdürlüğü ve Konya Bilim Merkezi’nin paydaş olduğu Yüksel Bahadır Alaylı Bilim ve Sanat Merkezi yürütücülüğünde hazırlanan “Doğayı ve Bilimi Keşfet Hayallerini Kodla” projesi hayata geçirildi.

SÜ “Doğayı ve Bilimi Keşfet Hayallerini Kodla” Projesine Ortak Oldu
SÜ “Doğayı ve Bilimi Keşfet Hayallerini Kodla” Projesine Ortak Oldu Admin
Bu içerik 178 kez okundu.

Konya Teknik Üniversitesi Konferans Salonunda yapılan tanıtım toplantısına Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin KARA, Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Prof. Dr. Mustafa YILMAZ, Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı S. Barbaros YALÇIN, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Eğitim Hizmetleri Daire Başkanı Alper ORAL, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sevgi evleri müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

 Açılış konuşmasını yapan Proje Yürütücüsü Osman Kaynar, “Proje kapsamında hazırlanan etkinlikler uygun eğitim ve uygulama ortamlarında alanlarında uzman bilim insanları, akademisyenler ve eğitmenler tarafından görsel ve uygulamalı olarak yaptırılacak, okullarda Fen Bilgisi derslerinde öğrenilen bilgilerin bu proje ile teoriden pratiğe dönüştü ve bilgiler daha anlamlı hale geldi. Projeyle aynı zamanda öğrencilerde kodlama dili konusunda farkındalık oluşacak” dedi.

 

Selçuk Üniversitesi Rektör yardımcısı Hüseyin Kara, “Hayal edebilmek tefekkür edebilmek çok değerli, hayatın uzunluğundan daha ziyade hayatı nasıl geniş yaşayabildiğimize ve derinleşip yükselebildiğimize bakmamız gerekir. Öğrencilerimizin genişliğine ve derinliğine katkı sağlayacak olan bu projenin bölgemiz ve ülkemizin geleceğini sağlayacak gençlerimiz açısından çok değerli oldu” şeklinde konuştu.

 

Selçuk Üniversitesi Konya Büyükşehir Belediyesi Prof. Dr. Hüseyin KARA ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Başkan Demirhan : ‘’Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları hafızamızdan çıkmayacaktır’’
Başkan Demirhan : ‘’Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları hafızamızdan çıkmayacaktır’’
Ahilik Haftası’nda Esnafların Sorunları Masaya Yatırıldı
Ahilik Haftası’nda Esnafların Sorunları Masaya Yatırıldı