Konyaspor’da Başkan Hilmi Kulluk Güven Tazeledi

Konyaspor’da olağanüstü genel kurulda tek listeyle girilen seçimde mevcut başkan Hilmi Kulluk, yeniden başkanlığa seçildi. Yönetime 4 yeni isim girerken, 10 isim liste dışında kaldı

Konyaspor’da Başkan  Hilmi Kulluk Güven Tazeledi
Konyaspor’da Başkan  Hilmi Kulluk Güven Tazeledi Admin
Bu içerik 211 kez okundu.

Konyaspor’da genel kurul Selçuklu Kongre Merkezi’nde yapıldı. Genel kurula 525 delegeden 420’si  katıldı. Divan kurulu başkanlığına Mehmet Demirel seçildi. Çoğunluğun sağlandığı genel kurulda mevcut başkan Hilmi Kulluk dışında aday çıkmadı. Tek listeyle girilen seçinde Kulluk, güven tazeleyerek bir kez daha Konyaspor’da başkanlık koltuğuna oturdu. Başkan Kulluk, kürsüye çıkarak bir teşekkür konuşması yaptı. Yönetim kurulu listesi 21 kişiden 15 kişiye düşürüldü. Yönetim, önümüzdeki günlerde yapılacak ilk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımını gerçekleştirecek. Yeni dönemde de futbolun patronu Selçuk Aksoy olacak.

Hilmi Kulluk’un listesinde Selçuk Aksoy, Mustafa Aydınalp, Güven Öten, Mehmet Günbaş, Celalettin Yılmaz, Osman Koçak, Zahir Renklibay, Bünyamin Sarıtaş, Uğur Öncan, Mustafa Genç, Ahmet Büyükateşli, Fuat Kunduracı, Abdülkerim Selek ve Ali Kemal Işıkçeviren yer aldı.

Konyaspor'da 4 isim yeni yönetime girdi. Yeşil-beyazlı ekipte geçmiş dönemlerde de yöneticilik yapmış isimlerden Güven Öten, yeni listede yer aldı. 3 yıl sonra yeniden Konyaspor yönetimine giren Öten'in haricinde Fuat Kunduracı, Abdülkerim Selek ve Ali Kemal Işıkçeviren de listede kendine yer bulan diğer isimler oldu.

Konyaspor'da birçok önemli isim liste dışında kaldı. Başkan Vekili Enes Ünlüler'in yanı sıra başkan yardımcıları Abbas Kılınç ve Okay Tınkır ile Recep Çınar, Mehmet Güney, Mehmet Tosunoğlu, Muzaffer Eğerci, Dursun Kabakçıoğlu ve Hüsamettin Küçükmeral ve Gültekin Zeren yeni listede yer almayan isimler olarak dikkati çekti.

 

ÖNELİ TÜZÜK DEĞİŞİKLİKLERİ

 

Konyaspor’da başta borçlan adına birçok önemli tüzük değişikleri de yapıldı. Yeni yapılan düzenlemeyle gereğinden fazla borçlanmada yöneticiler sorumlu olacak. Kulübe üyeliğin yolu açılırken, yeni üyelerin kabulü yönetimin kurulunun onayına bağlı olacak. Konyaspor’da Yüksek Divan Kurulu oluşturuldu ve bu kurulda 10 yıldan fazla üyeliği bulunan camianın önde gelen isimleri olacak. Futbol branşı resmen şirketleşirken, kulübün işleyişi noktasında yönetime birçok noktada yetkiler verildi.

Selçuklu Kongre Merkezi Konyaspor’da genel kurul başkan Hilmi Kulluk ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orhan Erdem Yunak ‘lı Hemşireleriyle  Bayramlaştı
Orhan Erdem Yunak ‘lı Hemşireleriyle Bayramlaştı
 Bilim Adamı Prof.Dr. Osman Demirhan'dan  Kadınlar için Yeni buluş
Bilim Adamı Prof.Dr. Osman Demirhan'dan Kadınlar için Yeni buluş