Başkan Oprukçu ile yeniden hayata geçecek

2009-2014 yılları arasında Ereğli’deki birinci beş yıllık hizmet döneminde Ereğli’ye bağlı Akhüyük Mahallesi’nde ortaya çıkarılan termal su, beş yılın ardından yeniden canlanıyor.

Başkan Oprukçu ile yeniden hayata geçecek
Başkan Oprukçu ile yeniden hayata geçecek Admin
Bu içerik 202 kez okundu.

Hizmetlerine beş yıllık virgül koyan ve 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerin  ardından hemşerilerinin teveccühü ile yeniden Ereğli Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Oprukçu, ikinci beş yıllık hizmet döneminde Ereğli’yi her alanda kalkındırarak huzur şehri yapmakta kararlı. Akhüyük Mahallesi’nde yükselen, geçmiş beş yılda adeta kenara itilmiş olan termal suyu yeniden canlandıran Başkan Oprukçu, hiç bir pompa ve etkiye ihtiyaç duymayan termal suyu yerinde inceleyerek verdiği fotoğraf ile debisi yetersiz diyerek Ereğli’ye en büyük armağan olmaya aday bu dev projeye red oyu veren Meclis üyelerine şok etkisi yaratacak bir yanıt verdi.

“Hem Termal Turizmin Hem De Seracılığın Merkezi Olacak”

Kaplıca, Ilıca ve seracılık için kullanılmayı bekleyen dev projeyi Ereğlili hemşehrileri ile hayata geçiren Başkan Oprukçu, alanda yaptığı incelemede “Rabbimin bir lütfu olan bu termal su, yalnızca Ereğli’ye değil Anadolu’ya armağanımızdır. Huzur şehri Ereğli’de bu bölge hem termal turizmin hem de seracılığın merkezi olacak. Ereğli’yi hizmet dolu bir beş yıl bekliyor” dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Trafiğinde Sıkı Dönem Başlıyor
Konya Trafiğinde Sıkı Dönem Başlıyor
Konya’da ‘Temiz Hava’ temalı yürüyüş
Konya’da ‘Temiz Hava’ temalı yürüyüş