Yenidoğanlılar İlikoru’da Buluştu

ÇELİK: “147 Üniversite Öğrencisine burs veriyoruz.”

Yenidoğanlılar İlikoru’da Buluştu
Yenidoğanlılar İlikoru’da Buluştu Admin
Bu içerik 95 kez okundu.

 

Yenidoğanlıları Kalkındırma ve Dayanışma Derneği (YENDER) nin her yıl düzenlediği geleneksel buluşma Yenidoğan köyü İlikoru(Ulukoru) mevkiinde gerçekleştirildi.

YENDER Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Çelik yaptığı açış konuşmasında insana ve geleceğe yatırım yaptıkları için bu yıl 10 tanesi Tıp Fakültesi ve 6 tanesi Hukuk Fakültesi olmak üzere toplam 147 Yenidoğanlı üniversite öğrencisine burs verdiklerini söyledi.

Bartın Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam yaptığı selamlama konuşmasında Yenidoğan’ın geçmişteki ve şimdiki stratejik önemini anlattı. Anadolunun fethedilişinde ve İslâmlaştırılmasında Ulukoru’nun da büyük payı olduğunu ifade etti. Hoca Ahmed Yesevî ‘nin müridlerinden Ahmed Mahmud Mürsel Efendi’nin 7 Erenini bu bölgeyi İslâmlaştırmak üzere gönderdiğini ve  kabirlerinin Erenkilit dağında olduğunu söyledi.

Derneğe katkıları olan işadamlarına günün hâtırasına plaket takdimi yapıldı.

Hatim duâları, kabir ziyareti ve yağmur duâsının da yapıldığı programda etkinliğe katılan 3 bin kişiye toplu yemek ikramı yapıldı.

Yazar ve Şair Osman Uzunkaya ve yenidoğanlı çocuklar şiirler okudu. Gençler futbol müsabakasına katıldı.

Programa AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Bartın Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam, Yüntes firma sahibi Yunus Derebağ, Milteknoloji sahibi Mehmet Dikkaya, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Şenol, Judo Millî Takım Antrenörü Hüsamettin Çelik, İstanbul Dedeman İmam Hatip Lisesi öğretmeni Zekeriya Çelik,  Konya Merkez Vaizi Hasan Hüseyin Kul ile birlikte üç bin Yenidoğanlı katıldı.

YENDER Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Çelik Bartın Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam Yazar ve Şair Osman Uzunkaya ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kerem Kamal'a tebrik
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kerem Kamal'a tebrik
Orhan Erdem Yunak ‘lı Hemşireleriyle  Bayramlaştı
Orhan Erdem Yunak ‘lı Hemşireleriyle Bayramlaştı