Türkiye Tarımına Konya Şeker Modeli Olmalı

Konya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Karabulut, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 2018 yılında üretimden satışlara göre hazırlanan listede 44. sırada yer alan Konya Şeker’i tebrik ederim.

Türkiye Tarımına  Konya Şeker  Modeli  Olmalı
Türkiye Tarımına  Konya Şeker  Modeli  Olmalı Admin
Bu içerik 173 kez okundu.

Konya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Karabulut, İstanbul Sanayi Odasının yaptığı araştırmayla belirlenen Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 2018 yılında üretimden satışlara göre hazırlanan listede 44. sırada yer alan Konya Şeker’i ve bu başarının mimarı olan Recep Konuk’u tebrik etti. Karabulut açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“İstanbul Sanayi Odasının yaptığı araştırmayla belirlenen Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında listeye Konya’dan 7 şirket girdi. Bunların 4’ü Anadolu Birlik Holding bünyesinde faaliyet gösteriyor. O kuruluşlardan biri olan Konya Şeker, 2018 yılında üretimden satışlara göre hazırlanan listede 44. sırada yer aldı. Binlerce kişiye iş imkanı sunan, ekonomiye hayat veren Konya Şeker’i ve bu başarının mimarı olan Recep Konuk’u başarılı çalışmalarından, Konya’mıza ve ülke ekonomisine katkılarından dolayı tebrik ediyorum. Başarı çıtasını her yıl artırarak yükselten Konya Şeker’in bundan sonra da yeni başarılara adını yazdıracağına inanıyorum.” İSO 500 sonuçlarını değerlendiren Konya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Karabulut, listede yer alan 7 firmanın 4’ünün bir çiftçi kooperatifi iştiraki olan AB Holding’in şirketlerinden oluşmasının kendilerini gururlandırdığını söyledi. Konya Şeker gibi devasa bir kuruluşu bünyesinde barındıran kooperatif sisteminin bütün Türkiye’ye örnek olması gerektiğine dikkat çeken Karabulut, 25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk ile birlikte çiftçinin para kazanmaya başladığını, emeğinin karşılığını aldığını, mahsulünün boşa gideceğini yönünde herhangi bir endişe taşımadığını dile getirdi.

Konya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Karabulut AB Holding PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Başkan Demirhan : ‘’Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları hafızamızdan çıkmayacaktır’’
Başkan Demirhan : ‘’Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları hafızamızdan çıkmayacaktır’’
Ahilik Haftası’nda Esnafların Sorunları Masaya Yatırıldı
Ahilik Haftası’nda Esnafların Sorunları Masaya Yatırıldı