SPOR
Giriş Tarihi : 01-06-2019 15:01   Güncelleme : 01-06-2019 15:13

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Nihat Özdemir

Bu gün yapılan Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu seçimim galibi Nihat Özdemir oldu

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Nihat Özdemir

Nihat Özdemir, 179 geçerli oy ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı seçildi.

Ödemirin yönetimindeki isimler 

Nihat Özdemir'in yönetim kurulu listesinde şu isimler bulunuyor;
Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, Muzaffet Nasıroğlu, Hamit Altıntop, Selim Soydan, Ali Düşmez, Erhan Kamışlı, Mustafa Hacı Kerimoğlu, Alkın Kalkavan, Erdal Bahçıvan, Mustafa Çağlar, Hasan Akıncıoğlu, Nuri Akın, Yılmaz Büyükaydın.

Ankara’da düzenlenen Türkiye Futbol Federasyonu’nun Olağan seçimli genel kurul toplantısında konuşan Başkan Adayı Nihat Özdemir ,“Yeni dönemle birlikte yeni bir ruh oluşturmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

İlk spor yöneticiliğine Ankaragücü ve Fenerbahçe'de yaptığını, ardından dört yılda TFF Başkan Vekili olarak görev aldığını belirten Nihat Özdemir, “Yıldırım bey ile başladığımız projeleri devam ettirmek, yenilerini eklemek ve Türk futbolunu daha da ileriye götürmek için huzurunuzdayım. Spordan keyif alan ve mutluluk alan insanların sayısını arttırmak temel hedefim olacaktır.

Ben futbolun Nihat abisi olarak güçlü tesisleşme, sorunsuz mali yapı, istikrarlı başarı, hoşgörülü futbol iklimi için Türk futbolunu 4 yıl yönetmeye talibim. Tecrübemle bilgimle Türk futboluna hizmet etmek istiyorum. Futbol hepimizin milli değeridir. Bunun yolluda saygıdan ve sevgiden geçer. Adalet ararken adil olmaktan geçer. Rakibe saygı duymaktan geçer. Bunun içinde öncelikle Türk futbol ailesini sağduyuya çağırıyorum. Yeni dönemle birlikte yeni bir ruh oluşturmamız gerektiğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.