Konya Barosundan Kınama

Kadına Yönelik Şiddeti ve Kadın Cinayetlerini Kınıyoruz

Konya Barosundan Kınama
Konya Barosundan Kınama Admin
Bu içerik 191 kez okundu.

Son dönemlerde kadına karşı şiddet ve kadın cinayetleri eğitimli-eğitimsiz, köylü-şehirli ,genç –yaşlı demeden artmaktadır.

Diyarbakır Barosuna kayıtlı Meslektaşımız Müzeyyen Boylu Issı, aralarında boşanma davası olan doktor kocası tarafından 14 kurşunla çocuklarının gözü önünde katledilmiştir.

Kadına karşı şiddet aile içi çözülmesi gereken bir olay olmadığı gibi Kadın cinayetleri de bireysel değildir. Tarihimizde dahi kadına verilen değerlerle örf ve adetlerimiz şekillenirken kadına verilen değerin bireylerden başlayarak toplumun tamamına  kazandırılması konusunda yapılan çalışmalar yetersiz kalmakla birlikte, yetkililerin kadına karşı şiddet ve kadın cinayetleri konusunda caydırıcı nitelikte yasal düzenlemeler yapması elzem bir hal almıştır.

Diyarbakır Barosu mensupları başta olmak üzere tüm meslektaşlarımız ve Kadın Avukat Müzeyyen Boylu Issı’nın ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Konya Barosu Kadın Hakları Komisyonu olarak Kadına Karşı şiddeti ve Kadın cinayetlerini lanetliyor, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadına karşı şiddet ve kadın cinayetlerine son verilmesi için sonuna kadar mücadele edeceğimizi kamu oyuna duyuruyoruz.

 

 

konya barası ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Trafiğinde Sıkı Dönem Başlıyor
Konya Trafiğinde Sıkı Dönem Başlıyor
Konya’da ‘Temiz Hava’ temalı yürüyüş
Konya’da ‘Temiz Hava’ temalı yürüyüş