GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-05-2019 18:11   Güncelleme : 19-05-2019 16:52

Kaymakam Akbulut ;''En Büyük Gücümüz, Gençliğimiz Ve Gençlerimizdir''

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Akbulut ;''En Büyük Gücümüz, Gençliğimiz Ve Gençlerimizdir''

 Kaymakam Akbulut  yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

Milli mücadelemizin başlangıcının sembolü olan Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ve kahraman silah arkadaşlarının 100 Yıl önce Samsuna çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihini “Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”, 15-19 Mayıs tarihleri arasında yer alan haftayı da "Gençlik Haftası" olarak kutlamaktayız.

Bugün ecdadımızın canları pahasına kurtardığı ve bizlere teslim ettiği bu eşsiz vatanı ülkemizi bölmeye parçalamaya çalışan iç ve dış düşmanlarımıza karşı canımız pahasına koruma, birlik ve beraberlik günüdür. Bir taraftan bağrımıza taş basarak şehitlerimizi toprağa verirken diğer taraftan milli bayramlarımızı milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak birlik ve beraberliğimizi güçlendirme yolunda uygun etkinliklerle en iyi şekilde idrak etmek, dosta düşmana karşı daha iri daha diri olduğumuzu göstermek durumundayız. 19 Mayıs 1919 da Büyük Türk Milleti yaşadığı sıkıntılı günler sonrasında nasıl küllerinden yeniden doğdu ve yeni bir geleceğe doğru hayati bir adım attı ise bugünde birlik ve beraberlik içerisinde yaşanan sıkıntılar aşılacak iç ve dış düşmanlarımıza fırsat verilmeyecek şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Şüphesiz, toplumları ayakta tutan en önemli unsurlardan biriside gelişmenin itici gücü olan ve geleceğin mimarları kabul edilen genç nesillerdir.  Kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, vatanına göz dikeni ezen, demokrasiye inanan, çalışkan, üretken ve sporu seven genç nesiller yetiştirmenin hepimizin toplumsal sorumluluğu ve görevi olduğunu biliyor, hepsinden önemlisi vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını feda etmeye hazır ecdadına yakışır milyonlarca vatan evladına sahip olmanın da haklı gururunu yaşıyoruz.

 Bu duygu ve düşüncelerle  başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmetle, şükranla, minnetle anıyor, geleceğimizin mimarı olacak genç kardeşlerime sevgi ve saygılar sunuyorum. dedi.