GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-05-2019 17:57   Güncelleme : 17-05-2019 17:57

Yunak'ta 100. Yıl Coşkusu

Milli mücadelenin 100. Yılında, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kapsayan Gençlik Haftası kutlamaları Yunak'ta çeşitli etkinliklerle başladı.

 Yunak'ta 100. Yıl Coşkusu

100. Yıl Gençlik Haftası kutlamaları çerçevesince ilk önce, Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Hükümet Konağı önünde yapılan çelenk sunumuma protokol üyelerinin yani sıra okul idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Çelenk sunumu, Yunak Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Albayrak tarafından gerçekleştirildi.

Kutlamalar kapsamında tüm ilçe protokolünün ve tüm lise öğrencilerinin katılımı ile Gençlik Yürüyüşü oldukça görkemli bir şekilde gerçekleştirildi. Saat Kulesinde start alan yürüyüş, bayrak flama gurupları, dev kortej bayrakları ve bando eşliğinde yapıldı. Lise öğrencilerinin tamamının katıldığı yürüyüşe Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Başkan Yardımcısı Bekir Coşkun, Ilçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Albayrak, diğer daire amirleri, okul yöneticileri ve öğretmenler eşlik ettiler. Dev kortej bayraklarıyla yapılan yürüyüş Yunak halkı ve esnafınca hayranlıkla izlendi.  Yürüyüş bitiminde Yunak Anadolu Lisesi bahçesinde sıra olan gençler, hep bir ağızdan "Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi" ve "Gençlerin Ataya Verdiği Cevabı" gür bir sesle söylediler.

Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Yunak Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Eser Sergisi okulun çık amaçlı salonunda açıldı. Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut ve Ilçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan tarafından kurdelesi kesilen sergide öğretmen ve öğrencilerce hazırlanan resim, tablo, ve diğer el işleri yer aldı. Büyük bir beğeni ile gezilen standlarda Milli Mücadeleye vurgu yapıldığı gözlemlendi.

Gençlik Haftası kutlamasına 19 Mayıs pazar günü Belediye Önünde yapılacak tören ve akabinde Yunak Çeltik Yol Kavşağınya yapılacak olan Uçurtma Şenliği ile devam edilecek.