GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-05-2019 13:27   Güncelleme : 14-05-2019 13:27

Dünyaca ünlü grup Pink Martini Konya’da Selçuklu Kongre Merkezi’nde

ABD'li müzik grubu Pink Martini, dünya turnesi kapsamında 21 Mayıs akşamı SKM’de sahne alacak.

Dünyaca ünlü grup Pink Martini Konya’da Selçuklu Kongre Merkezi’nde

Albümleri ve söyledikleri Türkçe şarkılarla ülkede de hayran kitlesine sahip Pink Martini, Pasion Turca organizasyonuyla 21 Mayıs akşamı Selçuklu Kongre Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak.

Kendilerini “Dünyanın değişik köşelerinden melodileri ve ritimleri bir araya getirerek modern bir formda sunan müzik arkeologları” olarak tarif eden topluluk konserinde keyifli eserler seslendirecek.

 

Pink Martini, 1994'te klasik piyano eğitimi alan Harvard mezunu Thomas M. Lauderdale tarafından ABD'nin Portland şehrinde kuruldu. The Boston Pops, San Francisco Senfoni Orkestrası, Hollywood Bowl Orkestrası ve Los Angeles Filarmoni Orkestrası gibi ünlü orkestralarla sahneye çıkan Pink Martini, albümleriyle kısa sürede büyük satış rakamlarına ulaştı.

Pink Martini, "Sympathique" adlı ilk albümünü 1997'de yayınladığında, Fransa'nın Victoires de la Musique ödüllerinde "Yılın Şarkısı" ve "En İyi Yeni Sanatçı" kategorilerindeki adaylığıyla uluslararası üne kavuştu. The West Wing'den Desperate Houseviwes'a kadar birçok dizi ve filmde müzikleriyle yer bulan Pink Martini, samurayların aşk şarkılarından 1930'ların Küba müziğine, Fransız şansonlarından Brezilya sokak şarkılarına birçok farklı eser seslendiriyor. Grup, 2013'te yayınladığı "GetHappy" albümünde "QuizasQuizasQuizas", "Sway", "Smile" gibi sevilen eserlerin yanı sıra Türk müzikseverlere sürpriz yaparak "Üsküdar" şarkısına yer verdi.

Pink Martini, 2016'nın sonbaharında 8 dilde 15 şarkının yer aldığı "Je DisQui" albümünü çıkardı ve Türk müzikseverler için "Aşkım Bahardı" şarkısını seslendirdi.

Samurayların aşk şarkılarından 1930’ların Küba müziğine, Fransızca şansonlardan Brezilya sokak şarkılarına kadar dinlemesi en keyifli şarkıları tozlu raflardan bulup çıkaran topluluk, China Forbes'in kulak pası silen sıcak vokali ve yepyeni şarkıları ile yine unutamayacağınız bir konserle 21 Mayıs akşamı Selçuklu Kongre Merkezi’nde!