GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2019 13:06   Güncelleme : 12-05-2019 13:06

Kızılay, bağışçılarını iftarda buluşturdu

Türk Kızılayı Derneği Konya Şubesi, gayrimenkul ve nakdi bağışçıları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar yemeğine, Kızılay bağışçılarının yanı sıra siyaset ve iş dünyasından birçok isim katıldı.

Kızılay, bağışçılarını iftarda buluşturdu

Yatağanlı Osmanağa Restarunttaki İftarda konuşan Kızılay Derneği Konya Şube Başkan Vekili Dr. Harun Kızılay, Kızılay olarak yardıma muhtaçların yanında olduklarını belirterek, “Kızılay Konya Şubesi olarak yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunuyoruz.  Kızılay olarak, ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. İftar yemeğimize katılan ve şubemize bu güne kadar gayrimenkul ve nakdi yardımda bulunanlara da teşekkür ediyoruz. Ramazan Ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

KIZILAY Bir İyilik Hareketidir

 

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Can, Kızılay’ın dünya da ve Türkiye de bir iyilik hareketi yaptığını ifade ederek, “Kızılay’ın kuruluşunun 150. Yılını kutluyoruz. Kıyamete kadar var olduğumuz sürece Kızılay yardıma muhtaç dünyanın her yerindeki insanlara koşacaktır. Bizden sonraki nesillere de bu anlayışı emanet edeceğiz. Bu iyilik hareketi sürecektir. Yardıma muhtaçların yanında olmaya devam edeceğiz. Kendi insanımızın ihtiyaçlarını gördüğümüz gibi 4 milyon Suriyeliye de yardım ediyoruz. Kızılay’ı yaşamak gerekir. Her zaman yardıma muhtaç insanların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Konuşmaların ardından Türk Kızılayı Derneği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Can, bağışçılara birer fincan takımı hediye etti.

 

İftar programına Kızılay Derneği Konya Şube Başkanvekili Dr. Eczacı Harun Kızılay, yönetim kurulu üyeleri,  Türk Kızılayı Genel Sekteri Hüseyin Can ve Genel Müdürü Dr. İbrahim Altay, Konya Şubesi Geçmiş Dönem Başkanı Av. Kemal Gödeneli,  Konya Eczacılar Odası Başkanı Adem Açıkgöz, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Gülfem Yavuz Arı, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş’ın yanı sıra Kızılay Konya Şubesine Gayrimenkul ve Nakdi bağışta bulunanlar katıldı.