GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2019 12:54   Güncelleme : 12-05-2019 12:54

Konya'dan Ekrem İmamoğlu'na destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Selçuklu İlçe Başkanlığı, “Hep Birlikte Destek Olmaya Gidiyoruz” sloganı ile İstanbul CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na 23 Haziran 2019 Pazar günü yeniden gerçekleştirilecek olan İstanbul seçimleri için maddi bağışta bulundu. CHP Genel Merkezi tarafından Türkiye genelinde başlatılan destek kampanyasına ilk destek Konya’dan verildi.

Konya'dan Ekrem İmamoğlu'na destek

İş Bankası Zindankale Şubesi önünde buluşan CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu ve çok sayıda partili, CHP Genel Merkezi tarafından seçim çalışmalarını karşılamak için açılan hesaba para yatırarak destek verdiler.

 

Burada basın açıklaması yapan CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu YSK’ ya yapılan baskılar sonucu İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararının demokrasiye ve hukuka aykırı olduğunun üzerinde durarak, “31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Ekrem İmamoğlu’nun seçimini kazanmasına rağmen, Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'ya yapılan baskı neticesinde seçimin yeniden yapılması kararı hukuka ve demokrasiye aykırı bir karar olup, alınan kararı tanımıyoruz. Bugün hepimiz buraya bir hukuksuzluğa karşı dik durmak için toplandık. YSK'nın aldığı karar sadece İstanbul'un değil, bütün seçmenin yüreğini yaralamış ve bir güvensizliği ortaya çıkarmıştır. Biz, bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'na seçim çalışması için Konya'dan destek çıkacağız. İnanıyoruz ki, 23 Haziran'da yapılacak olan yeniden İstanbul

Seçimlerinde çok daha büyük bir farkla seçimi kazanacağız. Kimse bizi yıldıramaz. İnanıyoruz, her şey güzel olacak. Konya'da da bize destek çıkanlar sadece partimiz CHP'liler değil, aynı zamanda Konyalı vatandaşlarımızda vardı. Çünkü hepsi seçimi Ekrem İmamoğlu'nun kazandığını biliyor. CHP'nin ve İmamoğlu'nun mağdur edildiğini biliyor. Halkımız da gerçeklerin ve haklının yanındadır” dedi.

 

Destek çağrısına katılanlar ve vatandaşlar tarafından “Hak, hukuk, adalet ve her şey güzel olacak” sloganları atması da dikkat çekti.