GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-05-2019 20:32   Güncelleme : 11-05-2019 20:32

Vali Toprak’tan Anneler Günü Mesajı

Konya valisi Cüneyit Orhan Toprak Anneler günü dolayısıyla yazı mesaj yayımladı . Annelerimiz yüreğinde her zaman sonsuz sevgi, sabır ve fedakârlık taşıyan, yaşantımızdaki en güvenli sığınak ve sıcacık sevgiyle hep yanımızda olan en değerli varlıklarımızdır. diyerek

  Vali  Toprak’tan Anneler Günü Mesajı

 Vali Cüneyit Orhan Toprak   mesajında şu ifadelere yer verdi; ‘’Dünyanın neresinde, hangi kültürden, hangi inanıştan, hangi ırktan olursa olsun annelerin yüreği aynı erdemli duygularla çarpar. Anne demek şefkat demek, anne demek merhamet demek, anne demek sabır ve metanet demektir. Kısaca anne demek dünyadaki tüm güzellikleri tek kelimeyle ifade etmek demektir. Karşılıksız ve şartsız sevginin, fedakârlığın, insanı insan yapan tüm değerlerin kaynağı olan annelik, en kutsal görevlerden biri, hiçbir şeyle kıyaslanamayacak en yüce duygudur. Yüzümüze kondurulan ilk öpücük, başımızı okşayan ilk el, kulağımıza fısıldanan ilk sesin sahibi olan, geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimiz, her yaşta insanın en güvenilir, en büyük güç kaynağıdır.

Bizler, anneliği en mukaddes ve en çok hürmete layık bir değer olarak gören inancın, kültürün ve törenin mensupları olarak, tüm zorluklara göğüs geren, iyiliği, dürüstlüğü, doğruluğu, güzel ahlakı öğreten, geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimizin kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Bütün hayatı adanmışlıkla geçen annelerimizin her zaman yanında olmak, yüzlerini güldürmek, gurur duyacakları evlatlar olmak, hiç şüphe yoktur ki, onlara verilebilecek en kıymetli armağandır. Zorlu hayat sürecinde nasıl yanımızda durup bizi yalnız bırakmadılarsa, bizler de onların yanında ömürlerinin sonuna olmalı,  Yüklendiğimiz sorumlulukları, görevleri ifa ederken, annelerimizin hayır dualarının, en önemli güç kaynaklarımızdan biri olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; üzerimizde ödenemez hakları bulunan, karşılıksız sevgi, fedakârlık ve sabırlarını hiç bir maddi değerle ölçemeyeceğimiz bütün annelerin her birine ayrı ayrı hürmetlerimi sunuyor, başta mukaddes değerlerimiz uğruna evlatlarını şehit vermiş annelerimiz olmak üzere, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutluyorum.