GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-05-2019 18:29   Güncelleme : 07-05-2019 18:29

Başkan Kılca;“Kardeşlik Duygusunu Birlikte Paylaşalım”

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, teravih namazını İstiklal Mahallesi’ndeki Nalıncı Kardeşler Camii’nde vatandaşlarla birlikte kıldı. Bölge sakinlerinin öneri ve taleplerini dinledi.

 Başkan Kılca;“Kardeşlik Duygusunu Birlikte Paylaşalım”

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Ramazan Ayı boyunca her akşam Karatay’ın farklı bir mahallesinde Teravih Buluşmaları gerçekleştirecek.

İlk teravih namazını Sultan Selim Camii’nde binlerce vatandaşla birlikte kılan Başkan Hasan Kılca, ikinci Teravih Buluşması’nda da İstiklal Mahallesi’ndeki Nalıncı Kardeşler Camii’nde mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Başkan Kılca, namaz sonrasında hemşehrileriyle sohbet etti, vatandaşların taleplerini dinleyerek söz konusu öneri ve isteklerin çözümü için istişarelerde bulundu.

Karatay Belediye Başkanı Hasın Kılca, hemşehrilerinin ve bütün İslam Âlemi’nin Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ederek, “Bu yıl Konyamızda ve Karatayımızda Ramazan Ayı’nın manevi ruhuna uygun olarak hemşehrilerimizle bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Her akşam ilçemizin farklı bir mahallesinde farklı bir camisinde vatandaşlarımızın Ramazan coşkusuna ortak oluyoruz. Ramazan Ayı’nın paylaşma ve kardeşlik duygusunu yaşayan hemşehrilerimden ricam, bu eşsiz duyguyu ve bu güzel coşkuyu çocuklarımıza da yaşatalım. Bunun için de evlatlarımızın ellerinden tutalım ve iftar sofralarımızda teravihlerimizde onlara da en güzel yeri verelim. Evlatlarımız da bu manevi ayın feyzini, coşkusunu ve bereketini yaşasınlar” dedi.

Nalıncı Kardeşler Camii’ndeki Teravih Buluşması’nda AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Karatay Belediyesi Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri de Başkan Kılca'ya eşlik etti.