GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-05-2019 11:27   Güncelleme : 07-05-2019 11:27

Başkan Bayındır: "Fakir Fukaramızı Hep Birlikte Gözetmemiz Gerekiyor"

Beyşehir Belediyesi Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında konuşan Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, “Fakir fukaramızı hep beraber gözetmemiz gerekiyor” dedi.

Başkan Bayındır:

Meclis toplantısında, meclis üyelerinin ramazan ayını da tebrik ederek konuşmasına başlayan Bayındır, yeni görev ve hizmet döneminde ikinci meclis oturumunu gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu ramazan ayı sürecinde hep beraber haberleşelim, fakirimizi fukaramızı, İstanbul, İzmir veya muhtelif yerlerdeki hemşerilerimizle diyaloglar kurarak hep beraber gözetelim. Meclisimizin içinden ben özellikle bunu da önermek istiyorum. Her partiden birer tane arkadaşımız fakir fukaraya dağıtılacak olan bu yardım paketleri konusunda görev almalı diye düşünüyorum. Bizim için de başkan ve meclis olarak bu görev asli bir konu ama aslında normal ölçülerde de görevimiz. Hayatın her yerinde görevimiz bunlar hepimizin. Ama böyle bir görev üstlenelim istiyorum. Ben bu konuda organizasyonu yaptırırım, paketleri bir yerde toplarız, dağıtımını yine siz 4 partiden arkadaşlar sevk ve idaresini yaptırsın inşallah. Bunun adına da siyaset karışmasın. Yan gibi, taraf gibi, fakirin, ekmeğin siyaseti olmaz, rızkın siyaseti olmaz. Yani fakirin üzerinden siyaset yapılmaz. Ekmeğin üzerinden siyaset yapılmaz, ondan bize de hayır beklersek bize de yakışmaz. Hayatımızda hiç olmadı o; olmayacak da… Elbette şehrimizin, bölgemizin köy ve kasaba mahallelerimizin tümünde fakir fukara tesbitini hep beraber yapalım. Ama ulaştırabileceğimiz her yere de ulaştıralım diyorum.”şeklinde sözlere yer verdi.

 

Bayındır, bu yardım çalışması yapılırken yardım yapılan ailelerin rencide edilmemesi gerektiği konusuna özellikle vurgu yaparken, sözlerini şöyle tamamladı:

“Hiçbir yerde de kamerayı oraya göndermeyelim, fotoğrafı oraya da koymayalım ve hiçbir yerde de bunun gösterisini yapmayalım. Benim bir yardım yapılacaksa hep tarzım, metodum buydu, Hepimizin, sizlerin de anlayışının bu olduğunu biliyorum. Sağ elin verdiğini sol el görmesin, duymasın anlayışı. Ramazanda inşallah böyle hayırlı işlere sebep olalım. Bölgemizde yapılan imaretler var, camiler var, bunlardan bizleri de haberdar edin, bazı yerlere yüklenelim mesela yer yer bunları yapıyoruz. Hepimiz, birbirimizi haberdar edelim bu tür konularda.”

Konuşmanın ardından meclis gündemindeki çeşitli konular görüşülüp müzakere edilirken, karara bağlandı.

Toplantının sona ermesinin ardından Başkan Bayındır, meclis üyeleri ile birlikte Beyşehir Belediyesi’nin kademe ve şantiyesi ile Kültür ve Yaşam Merkezi’ni gezdi.Burada yeni dönemde yürütülecek çalışma ve faaliyetlerle ilgili meclis üyeleriyle istişare ve değerlendirmelerde bulunuldu.